Aktualny numer

Jesień 4 (363) 2021

Nastąpił wreszcie długo wyczekiwany moment – w mury SGH powrócili wszyscy pracownicy i studenci! Już pod koniec września, kiedy Aulę Spadochronową wypełniły tłumy uczestniczące w tegorocznej edycji Dni Adaptacyjnych, można było poczuć, że wracamy do normalności. Mamy więc nadzieję, że tak będzie wyglądał cały rok akademicki.

Powodów do radości jest oczywiście znacznie więcej. Tegoroczna uroczystość inauguracji roku akademickiego (str. 3 i str. 8) rozpoczęła bowiem obchody 115. rocznicy założenia SGH. Świętowanie tego jubileuszu będzie trwało przez cały rok, nadarza się więc okazja, aby spokojnie i z zadumą bliżej przyjrzeć się historii naszej Alma Mater (str. 36 i str. 40).

Nowy rok akademicki rozpoczęliśmy również wspaniałą informacją. Nasza uczelnia, po wielu latach starań, otrzymała akredytację EQUIS! (str. 28). To nie tylko wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie na przyszłość dla całej społeczności akademickiej SGH.

Mamy nadzieję, że nie wrócimy do studiów w trybie online, ale wymaga to od nas odpowiedzialności za siebie i innych. Dlatego JM Rektor zaapelował (str. 10), żeby jak największa część naszej społeczności zaszczepiła się przeciwko COVID-19. Dajmy dobry przykład!

Redakcja