Wydarzenia

Rozmowy przy drugiej kawie: Jak polskie uczelnie mogą pomóc ukraińskim studentom?

Data wydarzenia:
Data końcowa:

Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia ma przyjemność zaprosić na piąte w tym roku akademickim otwarte webinarium z cyklu „Rozmowy przy drugiej kawie”. W bieżącym roku akademickim webinaria poświęcone są tematyce związanej z podnoszonymi od wielu lat przez środowisko akademickie dylematami i problemami związanymi z kształceniem na poziomie wyższym oraz z nowymi wyzwaniami stającymi przed nim.

Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że tematyka kolejnego webinarium związana będzie z wyzwaniami jakie stają przed polskimi uczelniami, wykładowcami i pracownikami administracji oraz studentami, którzy udzielają pomocy studentom ukraińskim studiującym w Polsce.

Zatem najbliższe webinarium pod tytułem „Jak polskie uczelnie mogą pomóc ukraińskim studentom?” odbędzie się w czwartek, 24 marca 2022 w godzinach 9.00–10.00 na platformie MS Teams. Do wygłoszenia wprowadzenia do dyskusji zaproszona została dr Iryna Degtyarova, która od lat pracuje w polsko-ukraińskim projekcie rektorskim dostosowującym ukraińskie szkolnictwo wyższe do wymagań EU.

Wystąpi także wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów RP Jakub Persjanow, który zaprezentuje oddolne ogólnopolskie działania samorządów studenckich oraz wskaże rolę PSRP we wspieraniu uczelni w pomocy udzielanej Ukraińcom i Ukrainkom w umożliwianiu ich przyszłych studiów w Polsce.

Prof. Krzysztof Kozłowski, prorektor SGH ds. dydaktyki i studentów przedstawi informacje o działaniach podjętych przez SGH w celu ułatwienia studentom ukraińskim studiów w Polsce.

Link umożliwiający uczestnictwo w webinarium (tutaj).


Webinaria z cyklu „Rozmowy przy drugiej kawie” są organizowane przez Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Celem spotkań jest przybliżenie społeczności SGH i wszystkim zainteresowanym problematyki kształcenia wyższego z perspektywy europejskiej oraz światowej, z uwzględnieniem perspektywy SGH. Zespół postawił sobie za cel inicjowanie dyskusji dotyczących przede wszystkim tego, co oznacza DOBRE kształcenie akademickie i jak w ten obszar powinna się wpisywać Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Nad stroną merytoryczną webinariów sprawuje opiekę Rada Programowa, w której skład wchodzą: Ewa Chmielecka (przewodnicząca), Jakub Brdulak, Jacek Lewicki, Krzysztof Kozłowski i Adrian Zontek.

Relacje z webinariów:

Lokalizacja
online (Microsoft Teams)
Organizator
Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia