DZIŚ NA ŻYWO: Wyzwania stojące przed funduszami inwestycyjnymi

grafika kolorowa. Monety poukładane w słupki, stojące na wykresach

Już dziś o godz. 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wezmą Małgorzata Rusewicz, prezes Zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz dr Kamil Gemra adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie.

 

grafika kolorowa

Wciąż rosnąca inflacja i utrzymujące się skutki „koronakryzysu”  zmuszają inwestorów do poszukiwania alternatywnych kierunków lokowania kapitału. Bezpieczny poziom zwrotu z inwestycji na poziomie 3-5% nie może zrekompensować klientom strat poniesionych w wyniku inflacji, nie mówiąc o zadowalającym zysku. Fundusze, jak i inwestorzy, będą zmuszeni poszukiwać bardziej ryzykownych przedsięwzięć, również w całkiem nowych obszarach. Zbiega się to w czasie z coraz silniejszym trendem podejmowania decyzji inwestycyjnych na podstawie np. czynników ESG – związanych ze środowiskiem, społeczeństwem i ładem korporacyjnym. Jaka przyszłość czeka fundusze Inwestycyjne i ich klientów w najbliższym czasie? 

  • Jak na rentowność funduszy wpływają podwyżki stóp procentowych?
  • Jak zmienia się rynek funduszy inwestycyjnych w Polsce?
  • Czy wobec rosnącej inflacji fundusze inwestycyjne są atrakcyjnym miejscem ochrony wartości kapitału? 
  • Czy czynniki ESG stają się ważnym kryterium wyboru w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych?
  • Czy fundusze mogą wesprzeć państwowe systemy emerytalne i zmniejszyć presję fiskalną na rządy? 

W spotkaniu udział wezmą: 

  • Małgorzata Rusewicz, prezes Zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami,
  • dr Kamil Gemra, adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 stycznia o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube (link do spotkania). Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom online.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych.  Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl