Erasmus+ bez tajemnic, czyli Erasmus Day w SGH

Jak wyglądają zasady rekrutacji do najpopularniejszego programu wymiany studentów w Europie? Które uczelnie partnerskie ma w swojej ofercie SGH? Kiedy ruszają zapisy na przyszłorocznego Erasmusa? 

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą studenci ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network  (ESN SGH ) oraz pracownicy Centrum Programów Międzynarodowych podczas Erasmus Day. Wydarzenie rozpocznie się 25 listopada.

Erasmus Plus - najpopularniejszy program wymiany studenckiej  w Europie

15 czerwca 1987 Komisja Europejska utworzyła program Erasmus, który poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami oraz wspieranie mobilności studentów i pracowników szkół wyższych, ma na celu podnoszenie jakości kształcenia w państwach biorących udział w programie. Mimo że od daty zainicjowania Erasmusa przez KE minęło już ponad 30 lat, program wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży akademickiej w Europie. Co roku - według danych Komisji Europejskiej - z możliwości studiowania na dowolnie wybranej uczelni partnerskiej korzysta nawet kilkaset tysięcy młodych ludzi, czyniąc program Erasmus+ najpopularniejszą formą tzw. wymiany studenckiej na Starym Kontynencie.

25 i 26 listopada 2019 r. sekcja SGH Stowarzyszenia Erasmus Student Network ( ESN SGH) we współpracy z Centrum Programów Międzynarodowych (CPM) organizują doroczne wydarzenie  - Erasmus Day - podczas którego osoby zainteresowane wymianą studencką uzyskają wszystkie informacje dotyczące zapisów do programu.

Czym jest Erasmus Day?

To projekt organizowany przez ESN i CPM oraz obecnych na uczelni uczestników programów wymian. Wydarzenie ma na celu przekazanie ważnych informacji na temat programów wymiany, uczelni zagranicznych oraz życia codziennego w innych uczelniach. Podczas wydarzenia odbędą się także konkursy, gry i inne atrakcje, to także doskonała okazja do rozmowy ze studentami z innych krajów.

Cel organizacji Erasmus Day?

Idea Erasmus Day to przede wszystkim zachęcenie do udziału w wymianie studenckiej i przedstawienie oferty dostępnych programów międzynarodowych. Prezentacja wymogów, które należy spełnić przy kwalifikacji do programów wymiany. Ponadto wiele cennych informacji zarówno o samych procedurach wyjazdu, jak i życiu codziennym podczas pobytu w innym kraju.

Czego można się spodziewać?

Przedstawiciele studenckiej organizacji ESN oraz studenci aktualnie przebywający na wymianie w SGH odpowiedzą na wszelkie pytania, rozwieją wątpliwości dotyczące wyjazdów w ramach programu Erasmus +. Zaprezentowana zostanie szeroka oferta partnerskich uczelni SGH. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, regionalnych przysmaków oraz towarzystwa studentów z całego świata.

25 listopada Aula Spadochronowa

  • 9.00–15.00 – targi uczelni partnerskich,
  • 11.00–13.00 – konsultacje z pracownikami CPM

26 listopada Aula Główna

  • 9.00 – spotkanie informacyjne nt. zasad kwalifikacji