Dr Justyna Szumniak-Samolej wspomina Dominikę Diller

„Znałam ją krótko, jednak na tyle mocno wpisała się w moje życie, że mam silną potrzebę przyczynienia się do tego, aby pamięć o Dominice pozostała żywa w społeczności SGH.” – dr Justyna Szumniak-Samolej wspomina Dominikę Diller, naszą absolwentkę, twórczynię browaru Hoplala.

Dominika Diller (z domu Łapciew) była „dziewczyną jak dynamit”. Wiecznie uśmiechnięta, ciągle w podróży, pełna życia, energii, pomysłów, otwarta na innych. Chciała zmieniać świat. Inspirowała poprzez to, co mówiła i robiła. Wydawałoby się, że tacy ludzie nie umierają, szczególnie nie tak młodo i nagle. Jednak pokonała ją choroba. Odeszła 13 października 2019 r. w wieku zaledwie 29 lat zostawiając syna, męża, rodzinę, przyjaciół i swoją firmę.

Dominika była absolwentką SGH i ESADE. Po studiach jako wolontariuszka współprowadziła ze mną zajęcia ze społecznej odpowiedzialności i etyki biznesu. Inspirowała studentów do jednej ze swoich pasji, jaką była przedsiębiorczość społeczna. W tym samym czasie zakładała firmę – browar Hoplala, który zaoferował pierwsze w Polsce piwa kierowane do kobiet. Od samego początku firma przeznaczała część zysku z każdej butelki na wydarzenia kulturalne. We wrześniu Dominika Diller została jedną z laureatek rankingu „30 przed 30” magazynu Forbes. Znalazła się nawet na okładce tego magazynu.

Mimo krótkiego życia Dominika zostawiła tak dużo. Pozostanie przykładem i inspiracją dla wszystkich, których spotkała na swojej drodze. My w SGH jesteśmy niezmiernie dumni, że Dominika była częścią naszej społeczności.

Rodzina Dominiki prosi wszystkie osoby poruszone jej śmiercią, aby wsparły zbiórkę, która była bliska jej sercu: https://znajdzpomoc.pl/marzenia/anna-puczko/.

Wszyscy, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z Dominiką mogą to zrobić przesyłając e-mail na adres: memoriesofdominika@gmail.com, aby w przyszłości mógł je przeczytać Jej syn, gdy zapyta o swoją mamę.