Dzień dla dzieci z Ukrainy i ich opiekunów w SGH. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

dzieci bawiące się na sali gimnastycznej

Od czasu rozpoczęcia napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Szkoła Główna Handlowa w Warszawie z całą mocą zaangażowała się w niesienie pomocy uchodźcom. Także nasi pracownicy, prywatnie w swoich domach goszczą ukraińskie rodziny, którym pomagają przetrwać najtrudniejsze chwile. To właśnie dla tych rodzin – głównie matek z dziećmi, które są gośćmi naszych pracowników, w piątek 11 marca 2022 r. uczelnia zorganizowała dzień pełen ciekawych aktywności oraz zabaw z udziałem animatorów-wolontariuszy. 

– Nie przypuszczaliśmy nawet, jak bardzo dzieci potrzebowały takiego oderwania się, spędzenia czasu na wspólnej zabawie, z niezwykle kontaktowymi i przemiłymi wolontariuszami, którzy – co okazało się niezwykle ważne – mówili w ich ojczystym języku. Wierzymy, że również towarzyszący dzieciom opiekunowie mogli złapać cenną chwilę wytchnienia od codziennych trosk o przyszłość swojej rodziny oraz o losy ojczyzny – mówią organizatorzy akcji. 

Zajęcia dla dzieci na kampusie SGH miały charakter gier, zabaw, zajęć plastycznych i sportowych takich jak przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, ćwiczenia ruchowe na dmuchanych piłkach. Nie zabrakło również innych atrakcji, wśród których znalazły się: pokaz cyrkowy, nauka żonglowania, malowanie buziek, rysowanie, budowanie z klocków konstrukcji, skręcanie zwierzątek z balonów, a także siłownia dla nastolatków.

pokaz cyrkowy

Dla wszystkich uczestników i opiekunów został zapewniony poczęstunek w formie kącika kawowego i obiadu.

Organizatorzy wydarzenia komentują: – Widzimy jak wielka jest potrzeba powrotu do normalności, albo przynajmniej chwilowego oderwania się od codziennych trosk. Nie mamy wątpliwości, że tym dniem przywróciliśmy uśmiech na twarzach wielu dzieci. Nawet jeśli tylko na kilka godzin, to zdecydowanie było warto. Jednocześnie dziękujemy za pomoc wszystkim wolontariuszom – naszym studentom i pracownikom. To dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się sprawić wiele radości dzieciom w tym niezwykle trudnym dla nich czasie, bowiem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, jak pisał Janusz Korczak. 

Kolejny dzień dla dzieci z Ukrainy i ich opiekunów odbędzie się w piątek 18 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do zapisów.