Aktualny numer

wiosna 2 (366) 2022

Okrutna i bezsensowna agresja Rosji na Ukrainę zmieniła niemal wszystko, w tym nasze spojrzenie na wiele aspektów życia, zazwyczaj niedocenianych. Tak jak całe polskie społeczeństwo również społeczność SGH zdała egzamin z człowieczeństwa – dotychczas pewnie najważniejszy. W chwili, gdy uchodźcy z Ukrainy potrzebowali pomocy, znaleźli ją wśród przyjaciół – w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dziękujemy więc wszystkim osobom niosącym pomoc dla ukraińskich obywateli, a także naukowcom i ekspertom z SGH, którzy już teraz, na bieżąco, analizują gospodarcze aspekty agresji Rosji na Ukrainę i chcą przygotować rekomendacje dla ukraińskiego rządu w kwestii odbudowy gospodarki kraju po zakończeniu wojny.

W tym trudnym czasie warto też spojrzeć, chociaż przez chwilę, zarówno w przeszłość, na to, co jest wielkim sukcesem naszego kraju (w maju przypada 18. rocznica przystąpienia Polski do UE), jak i w przyszłość, zwłaszcza edukacji europejskiej, która – miejmy nadzieję – jeszcze bardziej rozwinie się z myślą o młodym pokoleniu, także tym, które dzisiaj zamiast uczyć się i cieszyć życiem, musi walczyć o przetrwanie i niepodległość własnego kraju.

Redakcja