SGH daje niezrównane możliwości w zakresie rozwoju, edukacji i networkingu
Drodzy Czytelnicy,
w miarę jak coraz więcej studentów z zagranicy dołącza do naszej rodziny, Rada Samorządu Doktorantów chciałaby dać szansę kolejnemu studentowi na przedstawienie się i opowiedzenie, dlaczego wybrał naszą uczelnię. Mamy szczerą nadzieję, że świadectwo Yuanpinga Yu zbliży nas do siebie i pozwoli nam wszystkim dostrzec kolejny powód do dumy z bycia częścią społeczności SGH.
JOLANTA BARTOSZEWSKA, przewodnicząca Samorządu Doktorantów SGH
Jestem doktorantem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; chciałbym się przedstawić. Nazywam się Yuanping Yu, pochodzę z prowincji Syczuan w Chinach, a obecnie mieszkam w Warszawie. Stopień magistra w dziedzinie stosunków międzynarodowych uzyskałem zarówno na Uczelni Łazarskiego, jak i na Uniwersytecie w Conventry. Podjąłem decyzję o kontynuowaniu drogi akademickiej w SGH ze względu na jej doskonałą reputację wiodącej instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce i za granicą. Zaangażowanie uczelni w kreowanie wyjątkowego doświadczenia akademickiego dla studentów, niezwykle bogate zaplecze badawcze i wielonarodowa zróżnicowana społeczność sprawiły, że był to dla mnie idealny wybór.
Doskonale pamiętam moment otrzymania zawiadomienia o rozmowie rekrutacyjnej po wysłaniu w zeszłym roku zgłoszenia do Szkoły Doktorskiej SGH. Rozważając różne tematy debat akademickich, jakie mogły pojawić się w trakcie rozmowy, byłem zarazem podekscytowany i zdenerwowany. Ale po przybyciu na rozmowę poczułem się swobodnie, mimo że siedziałem naprzeciwko wielu profesorów reprezentujących różne dyscypliny. Wszyscy profesorowie byli przyjaźni, dzięki czemu każda chwila rozmowy sprawiała mi przyjemność. Jestem wdzięczny Rektorowi oraz wykładowcom Szkoły Doktorskiej SGH za ich wsparcie i zaufanie, dzięki czemu mam możliwość uczenia się oraz prowadzenia zaawansowanych badań na uczelni cieszącej się tak wielkim prestiżem w Polsce.
Od rozpoczęcia studiów doktoranckich w SGH moim udziałem stało się wiele wspaniałych doświadczeń akademickich. Mogłem nawiązać relacje z doktorantami z różnych dyscyplin, dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz uczyć się od najlepszych naukowców. Brałem udział w różnych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez uczelnię dla doktorantów. Uczestniczyłem w spotkaniach i warsztatach, na których otrzymaliśmy cenne rady i wskazówki od naszych profesorów ze Szkoły Doktorskiej. Wziąłem również udział w dorocznej konferencji doktorantów, na której spotkałem się z przedstawicielami innych uczelni, wysłuchałem komentarzy ekspertów w danej dziedzinie oraz rozwijałem dalsze kontakty sieciowe z innymi naukowcami.
Co więcej, działam prężnie w społeczności SGH jako członek sojuszu uniwersyteckiego CIVICA. Jest to organizacja prowadzona przez studentów, która za cel postawiła sobie dążenie ku doskonałości akademickiej, promowanie różnorodności kulturowej i kultywowanie odpowiedzialności społecznej wśród studentów. Będąc członkiem CIVICA, SGH również zapewnia studentom wiele możliwości wzbogacenia ich doświadczenia akademickiego i społecznego. Studenci mogą nie tylko uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez SGH, ale także brać udział w sesjach szkoleniowych i seminariach organizowanych przez inne uniwersytety, które należą do CIVICA, zdobywając w ten sposób szersze doświadczenie edukacyjne. Miałem zaszczyt uczestniczyć w warsztatach na temat wprowadzenia do nauczania w szkolnictwie wyższym, prowadzonych przez dr Annikę Zorn ze Szkoły Hertiego, podczas których dowiedziałem się, w jaki sposób planować interaktywne kursy na podstawie formalnej oceny, poprzez nauczanie włączające na zajęciach i najlepsze praktyki w przygotowywaniu kursów. Dzięki temu doświadczeniu nie tylko zdobyłem nowe umiejętności i wiedzę z zakresu nauczania, ale również miałem możliwość komunikowania się oraz dzielenia doświadczeniami i spostrzeżeniami z rówieśnikami z różnych środowisk i dziedzin.
SGH daje niezrównane możliwości w zakresie rozwoju, edukacji i networkingu. To zaszczyt, że mogę być częścią tej prestiżowej instytucji akademickiej. Wyrażam moje szczere uznanie dla wszystkich wykładowców, organizacji studenckich i samych studentów za ich ciągłe wsparcie i zachętę. Moje doświadczenia w SGH są nieocenione w kształtowaniu mojej wszechstronności i kompetencji jako badacza. Z niecierpliwością czekam na kolejny etap mojej akademickiej podróży i wniesienie pozytywnego wkładu w SGH i społeczność akademicką.
YUANPING YU, doktorant Szkoły Doktorskiej SGH
华沙经济大学可以提供无与伦比的成长、学习和社交机会
作为华沙经济大学(SGH)的一名博士生,我很荣幸向各位介绍我自己。我叫余元平,来自中国四川,现居波兰华沙。我毕业于拉扎尔斯基大学和考文垂大学,主修国际关系,并获得了国际关系硕士学位。我选择在华沙经济大学攻读博士,是因为该校是波兰乃至全球领先的高等教育机构,享有高度声誉。此外,华沙经济大学致力于为学生提供卓越的学术体验、优越的研究设施和多元化的国际平台。这些因素使得该校成为我最理想的选择。
我依然清楚地记得去年申请华沙经济大学博士学习后收到面试通知的情境。当时,我心情既兴奋又紧张,思考着面试过程中可能出现的各种学术辩论。然而,当我到达面试现场时,尽管面对众多来自不同学科的教授,我感到非常放松。所有的老师都热情友好,让面试的每一刻都充满了愉悦。我衷心感激华沙经济大学博士学院院长和教授们的支持和信任,让我有机会在波兰这样享有盛名的高等教育机构学习和深造。
自入学以来,我有许多很棒的学术经历,其中包括与来自不同学科的博士生互动、分享知识和经验,以及向该领域最优秀的学者学习。我积极参加了学校组织的博士生活动,包括博士生会议和研讨会。在这些活动中,我们从教授那里得到了宝贵的建议和指导,与其他博士生进行了深入的讨论,拓展了自己的思路和视野。此外,我还参加了华沙经济大学的年度博士学术会议,与来自其他大学的博士生交流,并聆听领域专家的演讲和反馈。通过这些活动,我不仅与其他学者建立了学术联系,还不断提高了自己的学术水平和研究能力。
此外,作为CIVICA智库的一员,我积极参与华沙经济大学的校园活动。CIVICA智库是一个旨在促进学生的学术卓越、文化多样性和社会责任的学生组织。同时,作为CIVICA联盟的成员,华沙经济大学为学生提供了各种机会,以提高其学术和社会经验。学生们不仅可以参加由华沙经济大学组织的活动,还可以参加由CIVICA联盟其他成员大学组织的培训会和研讨会,从而获得更广泛的学习体验。我有幸参加了由Hertie大学Annika Zorn博士组织关于高等教育教学导论的研讨会。在研讨会上,我学习了如何通过正规评估、包容性课堂教学和最佳课程设计实践来设计引人入胜的课程。这个经历不仅让我获得了新的教学技能和知识,而且也让我有机会与来自不同背景和领域的同龄人交流,分享经验和见解。
华沙经济大学提供了无与伦比的成长、学习和社交机会。我很荣幸能成为这所著名学府的一员,并衷心感谢全体教职员工、学生会和同学们一直以来的支持和鼓励。华沙经济大学的经历不仅提升了我的个人综合素养,更培养了我在学术研究领域的专业水平和实践能力。我期待继续在学术领域中深造,并为华沙经济大学和学术界做出积极的贡献。
余元平