Uroczysta graduacja studentów edycji specjalnej studiów SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

duża grupa osób w sali wykładowej; z przodu siedzą władze uczelni i wykładowcy, z tyłu stoją absolwenci i podrzucają birety do góry

25 czerwca w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozdano dyplomy absolwentom studiów Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. Wydarzenie było wyjątkowe z uwagi na dobór grupy słuchaczy. Menedżerowie kończący studia pracują w administracji publicznej oraz podmiotach podległych ministerstwu zdrowia, które zleciło przeprowadzenie studiów SGH i WUM.

Odbiór dyplomu to chwila, na którą czeka każdy słuchacz studiów podyplomowych. Cieszy tym bardziej, gdy stanowi uhonorowanie ambitnego programu, jakim są studia EMBA. 25 czerwca odbyła się graduacja edycji specjalnej Programu Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia, organizowanej na zlecenie ministerstwa zdrowia. 40 pracowników sektora ochrony zdrowia odebrało dyplomy z rąk rektora SGH prof. Piotra Wachowiaka i rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga.

Uroczystość tradycyjnie prowadzona przez kierownictwo programu, ze strony SGH Monikę Raulinajtys-Grzybek i ze strony WUM Artura Białoszewskiego, miała charakter momentami podniosły, ale też wzruszający i radosny. W auli SGH spotkali się bowiem nie tylko absolwenci studiów, wykładowcy, kierownictwo i władze uczelni zaangażowanych w program, ale również bliscy koledzy i koleżanki z branży. Uroczystość otworzyli rektorzy obu uczelni i dyrektor CKP WUM prof. Maciej Słodkowski. Dyrektor Biura Administracyjnego Ministerstwa Zdrowia Anna Orłowska odczytała list gratulacyjny od ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Henryk Skarżyński. Przybliżył on tajniki sukcesu lidera i założyciela Światowego Centrum Słuchu, inspirując wszystkich zgromadzonych i pokazując, jak ważne w tworzeniu organizacji w sektorze zdrowia są potrzeby zdrowotne pacjenta i nowatorski sposób ich zaspokojenia.

Wszystkim absolwentom studiów SGH-WUM MBA bardzo gratulujemy, a w szczególności najlepszej słuchaczce edycji Zuzannie Rohn! Uhonorowani zostali również najlepsi wykładowcy programu: Rafał Mrówka, Justyna Esthera Król Całkowska, Piotr Wachowiak, Paweł Wyrozębski, partnerzy wspierający nas przy wizytach studyjnych prof. Henryk Skarżyński, prezes Szpitala św. Elżbiety Michał Kuczmaszewski oraz kierownik projektu ze strony resortu zdrowia dyrektor Anna Orłowska. Dziękujemy za obecność i wsparcie wykładowcom: Robertowi Mołdachowi, Marcinowi Czechowi, Piotrowi Danilukowi, jak i uczestnikom innych edycji.

"Kształcenie na poziomie Executive MBA polega na rozwijaniu kompetencji menedżerskich, wykształcaniu umiejętności podejmowania właściwych decyzji w oparciu o złożone dane, w warunkach niepewności i w turbulentnym otoczeniu. Dziś takich umiejętności potrzebuje każdy menedżer, a w szczególności menedżer funkcjonujący w sektorze ochrony zdrowia" – mówiła prof. Monika Raulinajtys-Grzybek, kierowniczka programu ze strony SGH.

mężczyzna przemawiający przy pulpicie, za nim w tle ekran

"Wszystkie przygotowane projekty dyplomowe nadają się do natychmiastowego wdrożenia i pozwolą realnie poprawić to, jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Polsce. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje, że osiągnęliśmy swój cel. W tego typu studiach nie chodzi o zamknięcie dorosłych ludzi na powrót w murach uniwersyteckich. Chodzi o zainspirowanie ich do opracowania i wdrażania przełomowych zmian w ich miejscach pracy" – podsumował Artur Białoszewski, kierownik programu z WUM.

dr hab. Monika Raulinajtys-Grzybek, prof. SGH
kierowniczka Katedry
kierowniczka studiów SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia
kierowniczka projektu #SGH dla ochrony zdrowia