Start 4. edycji Programu Mentoringowego SGH

Jak co roku na początku grudnia od kilku już lat startujemy z kolejnymi edycjami Programu Mentoringowego SGH. Nie inaczej jest i w roku 2020 – 3 grudnia zainaugurowaliśmy Program już po raz czwarty, tym razem – z uwagi na okoliczności – w formule online. 

73 pary złożone z mentorów-absolwentów SGH i mentees – obecnych studentów rozpoczynają proces, który potrwa do czerwca 2021, i ma służyć wsparciu studentów w planowaniu i realizowaniu zawodowej drogi. Doświadczenia, wiedza i życzliwe towarzyszenie mentora-absolwenta dają dobrą podstawę do osiągania zakładanych celów rozwojowych. 

Na program składa się cykl indywidualnych spotkań mentora i mentee, podczas których pracują na ustalonymi wstępnie i zapisanymi w kontrakcie celami, jak również szkolenia, warsztaty i wspólne spotkania mentorów i mentees. Uczelnia oferuje absolwentom wsparcie w postaci metod i narzędzi pomagających skutecznie pełnić rolę mentora. Dodatkowo zarówno mentorzy jak i mentees mogą liczyć na konsultacje z opiekunem merytorycznym programu – doradcą kariery SGH. Dla mentorów przewidziano również spotkanie superwizyjno-interwizyjne.

Fragment prezentacji w Microsoft Teams. Prowadzenie dyr. Justyna Kozera z Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami. 3 grudnia 2020 r.

Grupa studentów - mentees składa się z ambitnych, utalentowanych osób, wyróżniających się osiągnięciami oraz motywacją do udziału w programie. W gronie mentorów znajdują się zarówno absolwenci, którzy po raz pierwszy uczestniczą w inicjatywie, jak i ci, którzy kontynuują swoje zaangażowanie w tej roli kolejny raz - wszystkich łączy dobrowolna chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami ze swoimi młodszymi kolegami. Choć w Programie Mentoringowym to głównie mentees czerpią od absolwentów, proces jest wymienny i zachodzi również w drugą stronę. Obecni studenci wnoszą nową perspektywę, świeże spojrzenie, prezentują dążenia i wartości swojego pokolenia, dając absolwentom doskonałą okazję do jego bezpośredniego poznania i ułatwiając zrozumienie.

Relacja z inauguracji 4. edycji Programu Mentoringowego SGH. 3 grudnia 2020 r./ źr. Microsoft Teams

Dla uczestników Programu jak co roku przygotowaliśmy szkolenia i wspólne spotkania studentów i absolwentów, a dodatkowo stworzyliśmy specjalną przestrzeń dla spotkań mentorów w mniejszych grupach, które mają służyć dyskusji, wymianie mentorskich doświadczeń, czy sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami obecna rzeczywistość. W ich moderowaniu wesprą nas zaangażowani w Program już od kilku edycji: Piotr Baranowicz, Halina Brdulak, Agnieszka Ejsmont, Janusz Górski, Agnieszka Kuźma-Filipek, Przemysław Loranc, Piotr Mechecki i Maria Mickiewicz. Pierwsza w historii Programu edycja wirtualna proponuje zatem liczne możliwości aktywnego zaangażowania się nie tylko na poziomie pary mentorskiej, ale także większej społeczności.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym mentorom, i trzymamy kciuki za owocne działania w ramach Programu. 

Program Mentoringowy SGH organizowany jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Samorząd Studentów SGH. Jednostką realizującą program od strony uczelni jest Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami. III edycja potrwa od grudnia 2019 r. do czerwca 2020 r. Więcej informacji można znaleźć na absolwent.sgh.waw.pl. 

O relacjach z absolwentami słów kilka

Relacja z inauguracji III edycji Programu Mentoringowego