Studenci SGH i UŚ Wicemistrzami Świata Negocjacji (TNC)

trzech młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia z przezroczystą statuetką

Drużyna w składzie: Paweł Urzenitzok, Dominik Zdebik (Uniwersytet Śląski) i Aleksander Łabuć (SGH) oraz trener Bartosz Dominikowski, absolwent SGH, zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Negocjacji (TNC), które na początku kwietnia odbyły się w Holandii. Polska drużyna ze studentem SGH na pokładzie znalazła się na podium TNC po raz pierwszy od dekady.

W finale rywalizowaliśmy w gronie 16 najlepszych drużyn negocjacyjnych na świecie. Warto podkreślić, że za nami na podium znalazła się Columbia University, jedna z najlepszych uczelni na świecie, należąca do Ivy League.

Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek opłaciły się. Jesteśmy dumni ze zdobycia tytułu srebrnych medalistów Mistrzostw Świata Negocjacji (TNC) i bardzo cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do zwiększenia popularności SGH za granicą. 

Uczestnicy Turnieju Negocjacyjnego (The Negotiation Challenge) musieli wykazać się zdolnościami w negocjacjach, które były oceniane pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu tych rozmów na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji. Ocena jury obejmowała analizę zastosowanych technik i strategii negocjacyjnych oraz skuteczność ich wdrożenia przez zespoły.

Finaliści The Negotiation Challenge prowadzili negocjacje w oparciu o kompleksowe, biznesowe case’y dotyczące m.in: eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji czy szczegółów przeprowadzenia akcji promocyjnych w celu zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów, a w finałowej rundzie zmierzyli się z zadaniem “The Future of AI", gdzie analizowali kluczowe etapy rozwoju AI, omawiali konieczność wprowadzenia konkretnych działań regulacyjnych oraz dyskutowali o międzynarodowych inicjatywach mających na celu prawne unormowanie sztucznej inteligencji. Każda z rund negocjacyjnych była obserwowana przez doświadczonych sędziów, którzy dokonywali oceny stylu negocjacyjnego, na podstawie której dzielili się z finalistami informacją zwrotną.

W mistrzostwach brały udział najlepsze uczelnie na świecie, m.in: Harvard Business School, Georgetown University, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris. 

Mamy nadzieję, że nasz sukces będzie również inspiracją dla innych i zapewniamy, że z przyjemnością będziemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Cieszymy się, że to właśnie Polacy zostali wicemistrzami świata w negocjacjach. Polska drużyna ze studentem SGH na pokładzie znalazła się na podium TNC po raz pierwszy od dekady.

Aleksander Łabuć (w imieniu Negotiation Nomads)