Pierwsza edycja Logistics Day

studenci uczestniczą w warsztatach w sali wykładowej

Branża transportowa to niezwykle fascynujący świat – można ją porównać do krwioobiegu gospodarki, który dostarcza kluczowe towary oraz ludzi we właściwe miejsce i o właściwym czasie. Bez sprawnej koordynacji i logistyki nie odbyłby się ani proces produkcyjny, ani… spotkanie zarządu.

1 kwietnia br. w SGH odbyła się pierwsza edycja Logistics Day – wydarzenia skierowanego do społeczności studenckiej, na którym obecni byli zarówno przedstawiciele firm, jak i organizacji społecznych. Elementem Logistics Day były m.in. warsztaty na temat dekarbonizacji transportu. 

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Radę programową kierunku logistyka, który jest doskonale skorelowany z potencjalnymi miejscami pracy i stażami oferowanymi m.in. przez firmy zaproszone na Logistics Day. Celem wydarzenia było umożliwienie zapoznania się z najlepszymi praktykami w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. Uczestnicy mieli okazję poznania praktycznych rozwiązań ze świata logistyki i porozmawiania o możliwościach rozwoju zawodowego w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw.

Więcej o kierunku logistyka

Co działo się podczas Logistics Day?
•    Interesujące prezentacje i rozmowy na temat programów stażowych, nastawionych na dłuższą współpracę z możliwością odbycia staży trwających 6 lub 12 miesięcy. Daje to możliwość poznania firmy i jej procesów – firma Phillips.
•    Dyskusje na temat trudności w znalezieniu ekonomistów i finansistów specjalizujących się w transporcie, mimo że taka rola jest niezwykle istotna dla realizacji ogromnego i kluczowego z punktu widzenia naszego państwa projektu, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny –
dr. Joanna Archutowska wykładowczyni SGH
•    Warsztat „Dekarbonizacja transportu w IKEA” – studenci dowiedzieli się, że Polska jest drugim największym producentem dla tej firmy (po Chinach), a dodatkowo to właśnie z naszego kraju koordynowana jest logistyka na niemal cały świat (z wyjątkiem Azji). To dowód na to, że praca w logistyce IKEA może otworzyć drzwi do międzynarodowej kariery.
•    Nie zabrakło również tematyki kolejowej – obok stoiska SKN TIM znajdowały się stoiska Fundacji ProKolej i Raportu Kolejowego. Można było porozmawiać o możliwościach wolontariatu w organizacji oraz o dwóch raportach przygotowanych przez Fundację: „Kolej dla klimatu” oraz drugim „Towary na tory", który w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany.

Nowe możliwości rozwoju i współpracy

Organizacje studenckie podczas tego typu inicjatyw i wydarzeń mają nie tylko okazję do zdobycia cennej wiedzy, ale także do umocnienia relacji z partnerami i nawiązania nowych form współpracy. Już niedługo będziemy organizować kolejne warsztaty i wizyty studyjne w firmach partnerskich. Serdecznie zapraszamy.