Studio SGH i „Dziennika Gazety Prawnej” na Open Eyes Economy Summit (OEES) 2022 w Krakowie

Studio SGH i DGP

Zapraszamy do studia SGH-DGP, gdzie w rozmowach z ekspertami naszej uczelni i zaproszonymi gośćmi omawiamy ważne i aktualne tematy społeczno-gospodarcze.

Rozmowy ze Studia SGH-DGP będą systematycznie zamieszczane. Wszystkie rozmowy można znaleźć już teraz na naszym kanale na You Tube. Zapraszamy także do przeglądania informacji w Gazecie SGH i na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Więcej o obecności SGH na Open Eyes Economy Summit (OEES) 2022 w Krakowie

 

Z Andersem Wijkmanem, autorem książki „Jak ocalić Ziemię”, rozmawiał Mariusz Sielski, rzecznik SGH.

Gościem Studia SGH i DGP był Jacek Szugajew, prezes Kredobanku, działającej na Ukrainie spółki z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Rozmawiał Mariusz Sielski, rzecznik prasowy SGH

Na temat bieżącej sytuacji humanitarnej w Ukrainie i migracji z dr. hab. Maciejem Duszczykiem z Ośrodka Badań nad Migracjami UW w Studiu SGH i DGP rozmawiała Karolina Cygonek.

Co robią studenci na kongresie Open Eyes Economy Summit w Krakowie? Czego chcą się dowiedzieć? Które panele dyskusyjne szczególnie przyciągają uwagę tej grupy odbiorców?
Z przewodniczącą Samorządu Studentów SGH Martą Ekner rozmawiał Szymon Glonek z Dziennika Gazety Prawnej.

Gościem Studia SGH i DGP był Zbigniew Jakubas, polski przedsiębiorca i inwestor, właściciel Grupy Kapitałowej Multico. Rozmawiał Robert Bohdanowicz, Dziennik Gazeta Prawna.

O wiarygodności ekonomicznej z Tomaszem Wojtasem, dyrektorem generalnym OEES, rozmawiała Karolina Cygonek.

O Indeksie Zdrowych Miast, Renata Kaznowska, wiceprezydent M.st. Warszawy, w rozmowie z Mariuszem Sielskim, rzecznikiem prasowym SGH.

Gościem w studiu SGH i DGP była Marta Mikliszańska, Head of Group Public Affairs & ESG w Allegro. Rozmowę na temat wiarygodności w biznesie przeprowadził Kamil Flig z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Z Henrykiem Orfingerem, prezesem zarządu firmy Dr Irena Eris na temat płynności finansowej firmy, rozmawiał Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

O sytuacji polskich finansów publicznych Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej rozmawiał z dr. Sławomirem Dudekiem z Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

Dr Mirosław Gronicki, były minister finansów o ratowaniu finansów publicznych w rozmowie z Markiem Tejchmanem z  Dziennika Gazety Prawnej.

Z rektorem SGH dr. hab. Piotrem Wachowiakiem, prof. SGH, na temat wiarygodności organizacji rozmawiał Marek Tejchman, Dziennik Gazeta Prawna.

Na temat transformacji energetycznej z prof. dr. hab. Wojciechem Paprockim z SGH rozmawiał Marek Tejchman, Dziennik Gazeta Prawna.

Gościem Studia SGH i DGP była Marta Petka-Zagajewska, Head of Macro Research Team at PKO Bank Polski. Na temat ery taniego pieniądza rozmawiał Marek Tejchman, Dziennik Gazeta Prawna.

O nawykach żywieniowych z Pawłem Piątkiem, dyrektorem generalnym Danone, rozmawiał Kamil Flig z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Gościem Marka Tejchmana, Dziennik Gazeta Prawna, był prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów.

Na temat rynku pracy rozmawiali prof. dr hab. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej.

Prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak: Wiek emerytalny będzie wymagał rewizji w przyszłości. Rozmawiał Szymon Glonek, Dziennik Gazeta Prawna.

Na temat przestrzegania i egzekwowania praw człowieka w środowisku pracy Mariusz Sielski, rzecznik SGH, rozmawiał z Beatą Faracik, prawniczką, ekspertką ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR).

Beata Faracik, prawniczka, ekspertka ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) nt. Społecznej odpowiedzialności biznesu. Rozmawiał Mariusz Sielski, rzecznik prasowy SGH.

Brunon Bartkiewicz, prezes ING nt. konkretnych rekomendacji w polityce państwa wobec banków w rozmowie z Szymonem Glonkiem, Dziennik Gazeta Prawna.

Prof. Andrzej Rzońca o roli NBP w kształtowaniu wiarygodności ekonomicznej Polski. Rozmawiał Robert Bohdanowicz, Dziennik Gazeta Prawna.

O wiarygodności ekonomicznej Polski w obszarze zdrowia rozmawiali prof. Barbara Więckowska z SGH oraz Marek Tejchman, Dziennik Gazeta Prawna.