Statuetka Indeksu Zdrowych Miast dla Warszawy wręczona

troje osób trzyma statuetkę

Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak i prezes Grupy LuxMed Anna Rulkiewicz wręczyli 5 grudnia statuetkę Indeksu Zdrowych Miast Rafałowi Trzaskowskiemu, prezydentowi Warszawy, która została uznana najzdrowszym miastem w Polsce.

Opole jest liderem w obszarze zdrowia, Białystok najlepiej dba o edukację mieszkańców, Sopot o środowisko naturalne, a Warszawa to miasto, w którym żyje się najzdrowiej – wynika z Indeksu Zdrowych Miast, który ogłoszono 13 października na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.
„Dziękuję za to wyróżnienie autorom Indeksu Zdrowych Miast – raportu, który traktuje sprawy zdrowia kompleksowo i pokazuje, że to nie tylko inwestycje w szpitale i przychodnie, ale też odpowiednia edukacja czy troska o środowisko” – napisał prezydent Trzaskowski na Twitterze.
statuetka Indeksu Zdrowych Miast - najzdrowsze miasto 2022: Warszawa
Grupa LUXMED, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej sprawdziły, które z 66 miast na prawach powiatu zapewnia najlepsze warunki do życia. Więcej na temat Indeksu Zdrowych Miast pisaliśmy w Gazecie SGH.