SGH dla WOŚP 2024

Biały napis SGH dla WOŚP na zielonym tle

28 stycznia 2024 r. po raz 32. odbędzie się finał największej akcji charytatywnej w Polsce – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), do której od lat przyłącza się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W tym roku mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W SGH specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy aukcje internetowe na platformie zakupowej Allegro.

Celem tegorocznej zbiórki są płuca po pandemii COVID-19, czyli zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 


W ramach 32. Finału WOŚP planowany jest zakup urządzeń dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza do udziału w aukcjach internetowych na platformie zakupowej Allegro – założonych w ramach 32. Finału WOŚP. 

Wszystkie aukcje SGH znajdziecie tutaj

napis 32 finał aukcje WOŚP 2024
 

Zestaw rektorski Piotra Wachowiaka, rektora SGH

Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, znany jest ze swojego wyjątkowego i eleganckiego stylu. W tym celu postanowił po raz kolejny włączyć się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a licytacja jego autorskiego zestawu rektorskiego to doskonała okazja, by połączyć elegancję ze wsparciem tych najbardziej potrzebujących.

W tej aukcji na licytację wystawiamy zakup całego zestawu rektorskiego złożonego z męskiej muszki, poszetki, skarpetek oraz butów.

Dodatkowo, prócz pełnego zestawu rektorskiego wystawiamy do wylicytowania trzy pary obuwia specjalnie dobrane i przygotowane przez rektora SGH. Obuwie zostało ofiarowane przez firmę Kampol Buty.

Link do aukcji zestawu rektorskiego

Link do pierwszej aukcji obuwia rektorskiego

Link do drugiej aukcji obuwia rektorskiego

Link do trzeciej aukcji obuwia rektorskiego

cztery zdjęcia na którym są buty, muszka, poszetka i skarpetki od rektora

Dziekani SGH zapraszają na kolację w ekskluzywnym wnętrzu dziekanatu Studium Magisterskiego

Dziekani zarówno Studium Licencjackiego, jak i Magisterskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dużą część życia zawodowego poświęcają na rozwój naukowy w SGH, do tego jednak znani są ze swoich umiejętności kulinarnych. Dlatego z tej okazji przygotowaliśmy unikalną aukcję, na której wylicytować można kolację dla dwóch osób w ekskluzywnych wnętrzach dziekanatu Studium Magisterskiego SGH w Warszawie, na którą serdecznie zapraszają dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH, i prof. dr hab. Bartosz Witkowski.

W kolacji, poza dziekanami, wezmą udział cztery osoby. Wystawione licytacje mają wyłonić dwie pary zwycięzców i znajdują się na osobnych aukcjach. 

Link do aukcji pierwszej pary

Link do aukcji drugiej pary

dwa zdjęcia dziekanów SGH i dwa zdjęcia wnętrza dziekanatu

Prywatny recital w wykonaniu dziekana Studium Licencjackiego przy akompaniamencie wykładowcy SGH

Czyż każda ciocia nie byłaby zachwycona, gdyby na jej imieninach, przy cieście, czas śpiewem umilił dziekan, przy dźwiękach akompaniamentu swojego przyjaciela, a jednocześnie naszego wykładowcy?

Z wielką radością pragniemy podzielić się z Państwem niezwykłymi talentami naszych cenionych wykładowców z SGH: prof. dr. hab. Bartosza Witkowskiego, dziekana Studium Licencjackiego, a zarazem cenionego wokalisty z pasji i dr. Sebastiana Zająca z wykształcenia fizyka, wykładowcy i znakomitego akordeonisty.

SGH z okazji tegorocznego Finału WOŚP chce zaproponować wylicytowanie tej niezwykłej inicjatywy w imieniu wykładowców. Wykonanie oparte będzie głównie na piosenkach Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz ma na celu ubarwienie wydarzenia t.j. domówka, niewielka firmowa impreza czy garden party o niekomercyjnym charakterze w Warszawie lub bliskich okolicach.

Link do aukcji prywatnego recitalu

cztery zdjęcia prof. Witkowskiego i dr Zająca z konkursów

„Budzenie” pszczół na dachu SGH

Na dachu Biblioteki SGH mamy stałych lokatorów! Z tej okazji przygotowaliśmy aukcję, na której wygrać można „budzenie” pszczół na dachu Biblioteki SGH w Warszawie. Mowa o pszczołach, którymi na co dzień opiekują się Joanna i Mariusz Korpusowie, a SGH z okazji tegorocznego Finału WOŚP chce zaproponować wylicytowanie wiosennego „budzenia” tych niezwykłych owadów.

Podczas wycieczki opiekunowie opowiedzą m.in. o codziennym życiu zapylaczy. Będzie można także zajrzeć do środka i bliżej przyjrzeć się naszym podopiecznym, oczywiście w specjalnym ubraniu ochronnym, otrzymanym przed wejściem na dach.

Link do aukcji "budzenia" pszczół

na jednym zdjęciu Joanna i Mariusz Korpusowie wraz z pszczołami, którymi się opiekują

Komplet 30 egzemplarzy „Gazety SGH" z okazji 30-lecia pisma

Z wielką radością chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją, iż nasza „Gazeta SGH" obchodziła w 2023 r. swoje 30-lecie. 1 maja 1993 r. ukazało się I wydanie tego pisma uczelnianego, które początkowo było dwutygodnikiem, następnie miesięcznikiem, a z czasem przekształciło się w kwartalnik.

SGH z okazji tegorocznego Finału WOŚP chce zaproponować wylicytowanie tego niezwykłego kompletu 30 „Gazet SGH". Najstarsze pięć gazet z tego kompletu były wydawane jako miesięczniki w 2017 roku, następnie od lipca 2017 roku pismo stało się kwartalnikiem, aż do dzisiaj.

Link do aukcji zestawu gazet
cztery zdjęcia kompletu gazet SGH

Przypinka z flagą Ukrainy od Piotra Wachowiaka, rektora SGH 

24 lutego 2022 roku Federacja Rosyjska dokonała inwazji na Ukrainę. Był to dla nas czas nie tylko niepokoju, lecz również głębokiej refleksji i solidarności z Ukrainą. W chwilach, gdy świat odczuwał ciężar trudnych wydarzeń, społeczność SGH postanowiła stanąć ramię w ramię z Ukrainą i pomóc jej obywatelom w trudnych momentach.

Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, już od pierwszych dni inwazji przez Rosję, nosił przypinkę z flagą Ukrainy jako symbol jedności i wsparcia dla tych, którzy doświadczają trudności. Rektor chce zaproponować z okazji tegorocznego Finału WOŚP wylicytowanie tego niezwykle dla niego ważnego symbolu. Przypinka jest metalowa i przedstawia zarys Ukrainy w jej barwach narodowych.

Link do aukcji przypinki

na czterech zdjęciach rektor z przypięta przypinką Ukrainy na marynarce

Reprodukcja projektu muralu „Prezydent z SGH” autorstwa Tytusa Brzozowskiego i obramowane ex librisy zachowane w zbiorach Biblioteki SGH

Jako społeczność Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jeden z dwóch murali autorstwa Tytusa Brzozowskiego znajdujących się na Mokotowie poświęcony jest pamięci Stanisława Wojciechowskiego, który był Prezydentem RP i profesorem SGH w latach 1919-1939.

Z tego powodu postanowiliśmy pomóc Fundacji WOŚP, wystawiając na aukcji równie wyjątkowy przedmiot: oprawioną w czarną ramkę reprodukcję projektu muralu „Prezydent z SGH” Tytusa Brzozowskiego z podpisem autora.

Kolejnym elementem wystawionym na aukcję są zachowane w zbiorach Biblioteki SGH obramowane ex librisy.

Pierwszy, najstarszy został zaprojektowany w 1967 roku (lewy, górny róg). Kolejny, wzór z roku 1991 służy do dzisiaj (z przerwami na wklejanie ex librisów rocznicowych). Poprawek, czyli zmiany napisu ze Szkoła Główna Planowania i Statystyki (SGPiS) na Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) dokonał Janusz Kenska, mąż ówczesnej dyrektor Biblioteki SGH.

Co do dwóch pozostałych (trzeci w wersji małej i dużej, prawy, dolny róg) zostały wykonane przez Hannę Długołęcka, aktualną dyrektor Biblioteki SGH na 100-lecie (2006 r.) oraz 110-lecie (2016 r.) SGH. 

Link do aukcji muralu mniejszego

Link do aukcji muralu większego 

Link do aukcji ex librisów

na dwóch zdjęciach obramowane ex librisy i na dwóch reprodukcja muralu

Ciepłe bluzy SGH z serduszkiem WOŚP

Z okazji tegorocznej edycji WOŚP przygotowaliśmy wyjątkową wersję popularnych bluz uczelnianych z tradycyjnym symbolem akcji – serduszkiem WOŚP wyhaftowanym na lewym ramieniu rękawa. Limitowana edycja zawiera tylko 12 bluz w różnych rozmiarach, wyprodukowanych specjalnie na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Link do aukcji damskiej granatowej bluzy SGH - S

Link do aukcji damskiej granatowej bluzy SGH - M

Link do aukcji męskiej granatowej bluzy SGH - M

Link do aukcji męskiej granatowej bluzy SGH - L

 

Link do aukcji damskiej zielonej bluzy SGH - M

Link do aukcji damskiej zielonej bluzy SGH - L

Link do aukcji męskiej zielonej bluzy SGH - L

Link do aukcji męskiej zielonej bluzy SGH - XL

 

Link do aukcji zielonej bluzy dziecięcej - 116

Link do aukcji zielonej bluzy dziecięcej - 134

Link do aukcji szarej baseballówki dziecięcej - 116

Link do aukcji szarej baseballówki dziecięcej - 134

na zdjęciach dwie osoby w bluzach SGH

Monopoly i gra karciana SGH

Najbardziej popularna gra ekonomiczna w specjalnym wydaniu SGH do wylicytowania w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel i zasady gry są takie same, jak w wersji klasycznej. Układ planszy został zachowany, jednak w grze zakupić można pola związane z naszą Alma Mater – SGH.

Link do licytacji pierwszej gry Monopoly SGH 
Link do licytacji drugiej gry Monopoly SGH
Link do licytacji trzeciej gry Monopoly SGH
Link do licytacji czwartej gry Monopoly SGH 

Wydanie Monopoly SGH odniosło wielki sukces, dlatego dodatkowo postanowiliśmy stworzyć grę karcianą w specjalnym wydaniu SGH, którą również można wylicytować w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Karciana gra wieloosobowa, w której przeniesiecie się w różne zakątki Europy.

Link do licytacji pierwszej gry karcianej SGH 
Link do licytacji drugiej gry karcianej SGH
Link do licytacji trzeciej gry karcianej SGH
Link do licytacji czwartej gry karcianej SGH 

na czterech zdjęciach monopoly i gra karciana SGH

Zapraszamy wszystkich do licytowania aukcji wystawionych w ramach akcji #SGHdlaWOŚP!