SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Najnowszy ranking „Rzeczpospolitej” nie pozostawia złudzeń – SGH jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Na podium za warszawską uczelnią uplasowały się uniwersytety ekonomiczne w Poznaniu i w Katowicach. Wśród uczelni nieekonomicznych najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski.

Źródło: Rzeczpospolita, 18.12.2019

„Wśród sześciu porównywanych w rankingu uczelni ekonomicznych SGH jest zdecydowanym liderem pod względem jakości nauczania, a także kariery swoich absolwentów, która jest najważniejszą z czterech kategorii rankingu – mającą największy wpływ na końcowy wynik. Z drugim wynikiem na pozycję wicelidera awansował w tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (przed rokiem zajął trzecie miejsce) zaś trzecie miejsce na podium zdobył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.” – pisze zastępczyni redaktora naczelnego Anita Błaszczak.

The Financial Times: SGH zapewnia najwyższy wzrost płac po dyplomie

To kolejne w tym roku zestawienie pokazujące wysoką wartość kształcenia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 9 grudnia „The Financial Times” opublikował ranking najlepszych 95 uczelni biznesowych w Europie. Według amerykańskiego dziennika SGH osiągnęła najwyższy wzrost płac absolwentów pod dyplomie w całym rankingu (122%). Pochwalono także wyjątkową ofertę międzynarodową warszawskiej uczelni. W mijającym roku SGH wzięła udział w jednym kierunkowym rankingu „The Financial Times” – we wrześniowym Master in Management, w którym kierunek zarządzanie uplasował się na 58. pozycji na świecie, a współprowadzony przez SGH CEMS MIM na miejscu 8.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. Jacek Prokop 12 grudnia odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu najlepszych uczelni ekonomicznych dziennika Rzeczpospolita/Fot. Piotr Karwowski

ELA 4.0 – absolwenci SGH zarabiają jeszcze lepiej

Według najnowszej, czwartej edycji ELA – wieloletniego badania ekonomicznych losów absolwentów przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – absolwenci kierunku analiza danych (Big Data) znaleźli się wśród najlepiej zarabiających w kategorii kierunków „okołoinformatycznych”.

SGH po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w rankingu „Rzeczpospolitej”. Obecna edycja uwzględnia zmiany wprowadzone przez nową ustawę o szkolnictwie wyższym i nauce – obecnie jest to ranking uczelni ekonomicznych i kierunków ekonomicznych na uczelniach nieekonomicznych. W środę 18 grudnia gazeta opublikuje szczegółowe informacje wraz z opisem metodologii i relację z porankingowej debaty.

Artykuł w „Rzeczpospolitej”: SGH i UW oferują najlepsze w Polsce studia ekonomiczne

Ranking kierunków „The Financial Times”

Ranking 95 najlepszych uczelni biznesowych w Europie „The Financial Times”

Badanie ekonomicznych losów absolwentów

Uroczystość ukończenia studiów. Grudzień 2019 r/ Fot. Magda Święcicka