Organizacje studenckie je uwielbiają. W tych miejscach powstają najbardziej innowacyjne projekty!

Ożywione dyskusje, burze mózgów, analizy, ustalenia wysokości budżetu i współpraca – oto najważniejsze składowe projektu studenckiego. Gdzie pielęgnowana jest kreatywność, która pozwala SGHowiczom na odnoszenie nie tylko ogólnopolskich, ale i międzynarodowych sukcesów? Można ją znaleźć w wielu kreatywnych przestrzeniach znajdujących się na terenie uczelni.

Projekt to jeden z najczęściej używanych przez studentów SGH wyrazów. Konferencje, warsztaty, gościnne wykłady, targi lub akcje charytatywne - każda z tych inicjatyw miała swój początek w murach uczelni. Efekty starań studentów widoczne są niemal każdego dnia w Auli Spadochronowej. Warto jednak zadać pytanie: jak osiągane są tak imponujące wyniki? Gdzie rozwijane się kreatywne pomysły i robiona burza mózgów, a następnie podsumowania zrealizowanych projektów? Oto inspirujące pomieszczenia i miejsca w SGH, bez których organizacje nie wyobrażają już sobie pracy.

Coworking 317G od banku Millennium

Trzecie piętro budynku głównego skrywa jedno z najpopularniejszych miejsc pod względem działalności projektowej. Sala 317 wyposażona w duży ekran, rzutnik, tablicę oraz inne pomocne materiały, które w znacznym stopniu ułatwiają przeprowadzanie prezentacji dotyczących podjętych aktywności. Jest to doskonałe miejsce do analizowania i raportowania zebranych wyników.

Nie ma też lepszej przestrzeni do pracy nad rozwojem start-upu. Sala 317G została stworzona dzięki współpracy SGH i Banku Millennium z myślą o wykreowaniu centrum, w którym opracowywane będą m.in. pomysły na własne innowacyjne projekty. Miejsce to jest dostępne od 2018 roku i cieszy się wśród studentów niesłabnącą popularnością.

SGH znana jest z tego, że przyciąga przedsiębiorczych i aktywnych studentów - wypowiada się JM rektor prof. Marek Rocki. - Młodzi, zdolni ludzie by rozwijać się potrzebują dużej dawki wysokiej jakości wiedzy, którą im dostarczamy, ale też odpowiedniej przestrzeni sprzyjającej eksperymentom i dojrzewaniu przedsiębiorczych pomysłów

Aby zgłosić chęć skorzystania z przestrzeni należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Regulamin użytkowania dostępny jest online.

 

Coworking w DS Sabinki

Ten, kto uważa, że DS Sabinki to jedynie akademik, jest w błędzie. Na parterze budynku znajduje się przestrzeń coworkingowa, jak żadna inna w SGH. Podzielona na trzy części: konferencyjną, coworkingową i strefę pracy kreatywnej, oferuje pomieszczenia odpowiadające zapotrzebowaniu każdej formy spotkań projektowych.

Część konferencyjna wyposażona jest w duży telewizor, na którym można wyświetlić prezentacje lub inne potrzebne grafiki. Na ścianie zaś znajduje się tablica przygotowana do zapisywania najważniejszych punktów spotkania, pomysłów oraz rozdzielenia zadań.

Część coworkingowa to składane biurka rozmieszczone po dwóch stronach pokoju. Nad nimi znajdują się tablice kredowe, na których można zapisywać sugestie i pomysły. Dzięki nowoczesnemu projektowi mebli, istnieje możliwość ich złożenia i po odpowiednim ustawieniu krzeseł pomieszczenie staje się wygodnym miejscem do prowadzenia grup focusowych lub zwykłej dyskusji. Dla wygody studentów udostępniono w tym miejscu ekspres do kawy.

Specjalnie przygotowana przestrzeń do pracy kreatywnej pozwala w wygodny sposób – na fotelach i pufach – integrować zespół przy pracy wspólnej. Znajdziemy tu ekran, tablicę kredową oraz biurka. Stale dostarczane są także najnowsze czasopisma o tematyce innowacyjności, jak i przedsiębiorczości.

Aby zgłosić chęć skorzystania z przestrzeni należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Regulamin użytkowania dostępny jest online.

Przestrzenie pełne pomysłów. Coworking w Sabinkach

 

Punkt Burzy Mózgów

Koniec problemów z zapisywaniem uciekających myśli! Punkt Burzy Mózgów pozwala na przeprowadzenie szybkiej, ożywionej dyskusji bez zamartwiania się o pominięcie przez przypadek pomysłu na wagę złota. Specjalnie zaprojektowana otwarta przestrzeń stanowi zachętę do wymiany zdań oraz rozpoczęcia rozmów, które w efekcie mogą przyczynić się do stworzenia nowych lub ulepszenia istniejących inicjatyw. W przyszłości planowane jest powstanie większej liczby takich miejsc.

Punkt Burzy Mózgów jest dostępny bez rejestracji na drugim piętrze budynku głównego, przy siedzibie Gazety SGH. 

 

Mobilne biura od firmy Henkel

Jeśli do tej pory do wykonania telefonu do partnera biznesowego, szybkiego przanalizowania otrzymanego budżetu lub przeprowadzenia rozmowy ze współkoordynatorem brakowało cichego, prywatnego miejsca to problem ten rozwiązały mobilne biura od partnera SGH – firmy Henkel. Czerwone,  wpółotwarte pomieszczenia rozmieszczone są na przeciwległych końcach pierwszego piętra w budynku głównym.

Studenci szybko rozpoznali w kabinach świetny punkt do przeprowadzenia kluczowych dyskusji, w tym negocjacji, ze względu na wyciszenie. Rozmowy pozostają poufne, a sami dyskutujący także mogą lepiej skoncentrować się na omawianym temacie. Pracy w tym miejscu sprzyja także możliwość podłączenia do zasilania technologii, która w danym momencie jest wykorzystywana. Studenci mogą skorzystać z regulowanego światła, szczególnie przydatnego wieczorem.

Z mobilnych biur można korzystać w godzinach pracy uczelni. Nie podlegają one rezerwacjom – stosowana jest zasada pierwszeństwa przybycia.

Nowość na kampusie. Mobilne biura dla studentów od firmy Henkel