SGH i Kulczyk Investments uruchamiają online MBA dla startupów

Sebastian Kulczyk i prfo. Piotr Wachowiak Rektor SGH podpisują porozumienie - kolorowa fotografia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała z Kulczyk Investments porozumienie na organizację pierwszych w Polsce studiów online MBA tworzonych specjalnie dla startupów oraz młodych przedsiębiorców. Wyjątkowa formuła projektu oparta będzie na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i platformą networkingową. Partnerem studiów jest prestiżowa szkoła biznesu Carlson School of Management przy Uniwersytecie Minnesoty. Nabór rusza w czerwcu.

Online MBA for Startups to 2-letnie studia, w całości oparte na zajęciach zdalnych, w ramach których uczestnicy wezmą udział w ponad 600 godz. zajęć prowadzonych przez najlepszych pracowników naukowych SGH i uczelni partnerskich programu, a także przedsiębiorców, menedżerów i uznanych praktyków.

Prof. Piotr Wachowiak rektor SGH - kolorowa fotografia

– Online MBA for Startups to pierwsze w Polsce studia MBA zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach startupów. Naszym celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców poprzez podnoszenie ich konkurencyjności na rynku, wymagającym umiejętności ciągłej adaptacji, podejmowania szybkich decyzji i wykorzystywania najnowszych technologii. Ale także pokazanie, że nowoczesny biznes musi opierać się na zasadach społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju – mówi prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH.  

Unikalna formuła studiów łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem mentorów programu InCredibles, a jednocześnie będzie dla słuchaczy platformą relacyjną, dzięki której będą mogli nawiązać kontakt z przyszłymi partnerami, klientami oraz inwestorami.  

Sebastian Kulczyk - kolorowa fotografia

– W ciągu czterech lat programu mentoringowego InCredibles, którego celem jest wszechstronne wspieranie polskich startupów, zebraliśmy bezcenną wiedzę. Setki godzin rozmów z liderami młodych firm dały nam wyraźny obraz tego, przed jakimi stoją wyzwaniami oraz jakie mają potrzeby. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok i połączyć nasze doświadczenie z wiedzą akademicką
w postaci unikalnego programu MBA, który od podstaw powstał z myślą o młodych przedsiębiorcach – wyjaśnia Sebastian Kulczyk, pomysłodawca InCredibles.      

Dla studentów przygotowano 25 bloków programowych obejmujących praktyczne strony zarządzania firmami we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym i społecznym.

– W programie Online MBA for Startups łączymy ponad 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu praktycznych studiów MBA z kompetencjami w zakresie prowadzenia zajęć online opartych na interakcjach między uczestnikami. Ten program to przede wszystkim studia przypadków, praktyczna wiedza, wymiana doświadczeń i co kluczowe – wspaniali mentorzy. Wierzymy, że dzięki niemu będziemy mogli jeszcze lepiej realizować misję SGH i kształtować liderów wśród polskich przedsiębiorców  – mówi prof. SGH Rafał Mrówka, dyrektor Biura Programów MBA w SGH.

Online MBA for Startups są pełnoprawnym, honorowanym na całym świecie programem MBA, a SGH posiada akredytację AMBA (Association of MBAs), która potwierdza najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia programów MBA. Tylko 2 proc. wszystkich uczelni na świecie prowadzących studia MBA posiada tę prestiżową akredytację.

Studia skierowane są do młodych przedsiębiorców wszystkich branż, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania, a jednocześnie zyskać unikalną możliwość nawiązania bezpośredniej relacji ze swoimi potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami oraz inwestorami.

Zajęcia rozpoczną się w listopadzie i będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Kandydaci muszą mieć ukończone co najmniej studia licencjackie, posiadać nie mniej niż trzy lata doświadczenia zawodowego i swobodnie posługiwać się językiem angielskim.
SGH nie będzie pobierała opłaty rejestracyjnej, a czesne w wysokości 37,8 tys. zł może zostać opłacone w 12 ratach.

Każdego roku Sebastian Kulczyk zaproponuje dwa stypendia, z których jedno będzie przeznaczone dla wybranego finalisty programu mentoringowego InCredibles, a drugie będzie nagrodą w otwartym konkursie organizowanym we współpracy z SGH, którego zasady zostaną ogłoszone wraz z rozpoczęciem naboru już w czerwcu.

Pierwszym studentem Online MBA for Startups będzie Paweł Węgierski, founder i CTO spółki Gamehag, która jest laureatem IV edycji programu InCredibles.

Informacje na temat studiów znajdują się na stronie: www.mbaforstartups.pl

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1906 r. i rocznie wydaje ponad 2,5 tys. dyplomów ukończenia studiów wyższych. Programy Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej to najlepsze Programy MBA w opinii Pracodawców (Ranking Perspektywy 2018). Uczelnia współpracuje m.in. z Carlson School of Management przy Uniwersytecie Minnesoty oraz posiada akredytację AMBA (Association of MBAs).

Sebastian Kulczyk
Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, aktywnie działający w obszarze nowych technologii. Jest właścicielem i prezesem Kulczyk Investments, międzynarodowej firmy inwestycyjnej z polskimi korzeniami oraz założycielem Manta Ray, globalnego funduszu venture capital. Jest też inicjatorem InCredibles, organizowanego już po raz piąty prestiżowego programu mentoringowego dla najbardziej innowacyjnych młodych polskich przedsiębiorców. Stworzył również Incredible Inspirations, nowatorską platformę inspiracji, zajmującą się wyzwaniami ludzkości w dobie rewolucji technologicznej.