Rozwijaj swój potencjał z SGH

Oprócz typowych form studiów SGH oferuje: studia MBA, studia podyplomowe, kursy i szkolenia. 

Isaac Newton mawiał, że to, co wiemy, to jedynie kropelka, zaś to, czego nie wiemy, to cały ocean. Nie jest więc dziwne, że człowiek uczy się całe życie, zgłębiając coraz to nowsze, nieodkryte dotąd obszary. Ciekawość dziecka, czyli nieustanne dociekanie, zadawanie pytań i poszukiwanie na nie odpowiedzi, umożliwia nam bez względu na wiek doskonalić swoje umiejętności, przyswajać i utrwalać nowe informacje. Uczenie się pozwala nam lepiej przystosować się do otoczenia. 

Proces uczenia, którym zajmuje się psychologia, może być zarówno świadomy, jak i nieświadomy. Pozyskiwanie nowej wiedzy to nic innego jak nasz rozwój osobisty będący ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Niemal na każdym etapie naszego życia zawodowego pozyskiwanie nowej wiedzy ma dla nas kluczowe znaczenie w dążeniu do bycia jeszcze lepszym specjalistą w danej dziedzinie. Łączy się to z celami, które sobie stawiamy lub które stawiają przed nami inni, z naszymi marzeniami bądź sytuacją, w jakiej się znajdujemy. Na początku swojej kariery zachłannie uczymy się wszystkiego, chłoniemy jak gąbka, by na kolejnych etapach kierunkować swoją naukę i specjalizować się w dziedzinach, do których czujemy większe przywiązanie. I nie ma w tym nic dziwnego, można zaryzykować twierdzenie, iż jest to nieodłączny element naszej drogi zawodowej czy nawet naszego życia. Mimo to można spotkać się z powszechnie panującym przekonaniem, że nauka kończy się wraz z obroną tytułu na studiach. Nic bardziej mylnego – przed nami jeszcze mnóstwo kursów i szkoleń. Wachlarz dostępnych na rynku rozwiązań jest na tyle szeroki, że będziemy mieć w czym wybierać jeszcze przez wiele lat po skończonej edukacji. 

Edukacja podyplomowa

Na mapie jednostek, które umożliwiają rozwój osobisty, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wyraźnie może zaznaczyć swoją pozycję. Kształtuje ona bowiem liderów nie tylko na etapie studiów pierwszego, drugiego stopnia czy studiów doktoranckich, ale również z uwagi na bardzo bogatą paletę studiów podyplomowych oraz szkoleń. Każdego roku uruchamiamy blisko 150 kierunków mocno spersonalizowanych i zawężonych tematycznie studiów podyplomowych, które przyciągają specjalistów z całej Polski. Unikatowe kierunki, 24 obszary tematyczne oraz eksperci, którzy prowadzą zajęcia – to wszystko zapewnia niezwykle wysoki poziom kształcenia, a także gwarantuje wysoki poziom satysfakcji wśród uczestników. Do tego nie należy zapominać o Studiach Executive MBA, czyli najbardziej prestiżowym programie edukacyjnym dla doświadczonych już menedżerów.

Prowadzący studia podyplomowe stawiają wysokie wymagania nie tylko studentom, ale także sobie. Zajęcia są nastawione na praktykę, wykładowcy są ekspertami w swoich dziedzinach nie tylko za sprawą swojego doświadczenia akademickiego, ale również dzięki wieloletniej praktyce biznesowej. Programy studiów obejmują także wiedzę stosowaną (warsztaty, symulacje czy wizyty studyjne). Warto zatem przejrzeć ofertę SGH i wypłynąć wraz z nami na ocean nowej wiedzy! 

Studia to nie wszystko 

Oferta studiów podyplomowych jest mocno nastawiona na zagadnienia praktyczne lecz nie zawsze może spełniać nasze oczekiwania. Jeśli stawiamy na indywidualnie przygotowany program zajęć, wówczas warto rozważyć bogatą ofertę szkoleń, które SGH realizuje na zamówienie klientów. Jest to trafny wybór dla pracowników firm czy grup profesjonalistów, którzy chcą szybko i skutecznie uzupełnić swoje kompetencje w wąskim i specyficznym obszarze tematycznym, a także stawiają na współpracę z liderami na rynku usług edukacyjnych w obszarze ekonomii i zarządzania. Zamknięta formuła szkoleń jest odpowiedzią dla tych wszystkich, którzy cenią indywidualne podejście.  

Przygoda z nauką nie musi się więc kończyć wraz z uzyskaniem tytułu czy obroną pracy, ta przygoda może trwać zdecydowanie dłużej i tylko od nas zależy, które nieznane „lądy” będziemy zwiedzać wspólnie z SGH!