Enactus – wsparcie w osiąganiu sukcesu

Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna.

Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna” – te słowa padły z ust Franklina Delano Roosevelta już ponad 70 lat temu, jednak do dzisiaj stanowią siłę wielu udanych przedsięwzięć oraz są fundamentem skutecznej pracy zespołowej. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami na wielu płaszczyznach zespół Enactus SGH mógł zaprezentować projekt MIONSZ na Enactus World Cup 2018 w San Jose w Dolinie Krzemowej (9–11 października). W trakcie wydarzenia zespoły z 36 państw z całego świata przedstawiały innowacyjne projekty biznesowe, które odpowiadają na lokalne potrzeby społeczne lub ekologiczne.

Misja projektu MIONSZ opierała się na dwóch fundamentach – redukcji ilości marnującej się w Polsce żywności oraz przeciwdziałaniu zjawisku wykluczenia społecznego. W ten sposób powstał pomysł produkcji soków niepasteryzowanych z owoców i warzyw, które mimo swojej przydatności do spożycia nie sprzedały się w sklepie z powodu ich „nieatrakcyjności”.

Zanim jednak nasi studenci wyjechali do USA prezentować uczelnię i walczyć o wygraną, poświęcili wiele godzin pracy na stworzenie projektu, opracowanie biznesplanu i strategii. Kreatywność najlepiej pobudza kreatywna przestrzeń, a taką naszym studentom zapewnił Bank Millennium, jeden z członków Klubu Partnerów SGH – mowa tutaj o centrum coworkingowym 317G, które zostało uruchomione w marcu 2018 r. Bank Millennium nie poprzestał tylko na takiej formie wsparcia naszych młodych innowatorów – wart podkreślenia jest fakt, że współpraca i wsparcie mają różne formy. Kiedy nasi studenci wygrali eliminacje krajowe, Bank Millennium postanowił kontynuować swoją pomoc i ufundował pięć stypendiów, dzięki którym „amerykański sen” mógł się ziścić – za co raz jeszcze dziękujemy!

Do grona partnerów tego przedsięwzięcia dołączył także inny wieloletni członek Klubu Partnerów SGH – firma Deloitte, która ufundowała kolejne stypendium. Jeszcze jedno stypendium dorzucił Bank Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu cała wyprawa za ocean mogła się odbyć. Nasi studenci dumnie nosili na koszulkach logotypy naszych partnerów obok logo SGH, mieli także okazję spotkać się z partnerami, aby osobiście im podziękować i przedstawić wyniki swoich działań.

Kolejne wyzwanie przed naszymi studentami już w tym roku – pamiętajmy, że tylko wspólną pracę można określić mianem sukcesu!