Zespół z SGH wygrał międzynarodowy konkurs IPMA

czworo młodych ludzi pozuje do zdjęcia na tle rollaupu

8 czerwca 2024 r. studenci kierunku zarządzanie projektami – Julia Tyborczyk, Anna Kucikowicz, Jakub Nowopolski i Olaf Olszewski – wygrali finał międzynarodowego konkursu IPMA Project Management Championship 2024 we Florencji we Włoszech.

Zespół z SGH podczas rywalizacji w symulowanych warunkach zarządzania projektem pokonał ekipy z Czech, Niemiec, Holandii, Rosji, Serbii, Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Grecji, Włoch i Iranu.

„To jest dla nas ogromny sukces. Przede wszystkim dla samych, fantastycznych studentów, ale także dla społeczności akademickiej SGH oraz przyjaciół z polskiego oddziału IPMA Polska" – powiedział Gazecie SGH – życie uczelni dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH, opiekun drużyny. 

Po ubiegłorocznym drugim miejscu, w tym roku drużyna z SGH zdobyła złoto.  

„W Polsce konkurs był organizowany po raz czwarty. Za każdym razem zespół SGH reprezentował Polskę, ponieważ wygrywaliśmy finały krajowe. Po ubiegłorocznym drugim miejscu, w tym roku finał był nasz. Szalenie się cieszę. Na ten sukces składa się wiele czynników, gdyż jest to sukces uczelni, Instytutu Zarządzania, Katedry Zarządzania Projektami. To jest też bardzo owocne podsumowanie naszej pracy, czyli pracowników naukowych uczelni i oczywiście studentów naszego kierunku. W tym roku mija sześć lat od uruchomienia kierunku zarządzanie projektami. To piękna klamra i olbrzymia satysfakcja dla wszystkich, którzy są związani z tym kierunkiem".

Olaf, Julia, Jakub i Anna włożyli w konkurs ogromny wysiłek – długie godziny treningów i prezentacji. 

„Trzeba przyznać, że organizatorzy, czyli IPMA Polska i IPMA Young Crew, reprezentowani przez dr Joannę Rzempałę, Wojciecha Jarosza oraz Magdalenę Zasadni, bardzo pomogli w przygotowaniu. To były godziny treningów na symulatorze pod opieką mentorów, żeby zespół był jak najlepiej przygotowany. I ta intensywna praca dała fantastyczny efekt" – zaznaczył prof. Wyrozębski.

IPMA PROJECT MANAGEMENT CHAMPIONSHIP jest skierowany do studentów studiów stacjonarnych związanych z zarządzaniem projektami. Celem konkursu jest zaangażowanie studentów w ten obszar biznesu, zainteresowanie profesjonalnym zarządzaniem projektami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także rozwijanie dialogu, dzielenie się wiedzą i know how między nauką i biznesem.

Studia magisterskie zarządzanie projektami

Oficjalna strona konkursu

Studentki SGH z II miejscem w konkursie IPMA Project Management Championship 2023