Zespół z SGH drugi w Polsce w konkursie CryptoBrawl

pieciu mężczyzn stoi w sali Senatu SGH

W ostatniej edycji hackathonu CryptoBrawl zespół z SGH w składzie Maciej Sierakowski, Szymon Bocianowski i Adam Siwek zdobył drugie miejsce w Polsce. W ciągu zaledwie czterech dni, korzystając z konta demo, zdołali osiągnąć zysk w wysokości 28 tys. USD. To osiągnięcie podkreśla nie tylko ich zdolności analityczne i umiejętności w zakresie handlu kryptowalutami, ale także potwierdza wysoki poziom konkurencji w ramach tego hackathonu.

W minionym tygodniu odbyło się wręczenie dyplomu naszym studentom przez prorektora ds. dydaktyki i studentów dr. hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. SGH, oraz dziekana Studium Licencjackiego SGH prof. dr hab. Bartosza Witkowskiego.  

Hackathon CryptoBrawl zorganizowała firma Common Polska wraz z patronami m.in. SGH, Uniwersyteten Warszawskim i firmą IBM. Ten innowacyjny konkurs skupia się na wirtualnym handlu kryptowalutami, gdzie trzyosobowe zespoły studenckie rywalizują, wykorzystując różnorodne metody matematyczno-informatyczne. Podczas tego wydarzenia uczestnicy mają okazję rozwinąć umiejętności w dziedzinie kryptowalut poprzez podejmowanie decyzji inwestycyjnych, analizę rynku oraz implementację strategii handlowych. Celem konkursu jest nie tylko zapewnienie uczestnikom platformy zdobycia praktycznego doświadczenia z obszaru handlu kryptowalutami, ale również zachęcanie do kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem narzędzi matematyczno-informatycznych.

Zespół reprezentujący SGH:

  • Maciej Sierakowski, student I roku na kierunku Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w języku angielskim,
  • Szymon Bocianowski, student II roku na kierunku Zarządzanie w SGH oraz Prawo na UW,
  • Adam Siwek, student II roku na kierunku Ekonomia w SGH oraz I roku na Uniwersytecie Muzycznym.

Konkurs CryptoBrawl to przede wszystkim zaproszenie studentów różnych specjalności do wspólnej naukowej zabawy i spojrzenia na przydatność nowoczesnych technik analizy danych w codziennym życiu. Żaden konkretny pogląd czy technika nie są narzucane, a dozwolone są wszelkie techniki mieszane, ponieważ strategie są oceniane wyłącznie na podstawie wyników - wartości portfela aktywów na koniec każdej rundy. Nie jest to zatem konkurs wyłącznie dla przygotowanych traderów, finansistów, matematyków, programistów, analityków danych czy ekspertów od uczenia maszynowego.

31 października 2023 r. ruszył kolejny etap rejestracji trzyosobowych drużyn. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Strona o wydarzeniu.