Siedem medali mastersów z SGH

Piątka mastersów SGH na piątkę. W pierwszym rzędzie Witol Dżoń (autor tekstu) ze srebrnym medalem w skoku o tyczce

Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce.

Tegoroczne XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu 22 lutego, miały oprawę rocznicy 30-lecia istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Z tej okazji PZLAM wydał okolicznościowy medal oraz album upamiętniające historię polskich weteranów lekkiej atletyki.

W tej jubileuszowej scenerii wśród 488 zawodników biorących udział w zawodach nie zabrakło reprezentantów naszej uczelni. Klub Masters LA SGH w pięcioosobowym składzie zdobył łącznie siedem medali, z czego cztery złote i trzy srebrne. Z zaszczytnym dorobkiem medalowym ukończyła zawody Monika Jabłkowska (trzy złote medale w kategorii K50 na dystansach: 60, 200 i 400 m). W biegach na 60 i 200 m Monika poprawiła swoje rekordy życiowe, uzyskując wyniki odpowiednio: 9,30 i 31,55 s. Nie jest to jedyny złoty hat trick Moniki w barwach naszej uczelni. 29 lat temu, w maju 1991 r., podczas XVI i zarazem ostatniej edycji Mistrzostw Polski Akademii Ekonomicznych w Katowicach Monika, wówczas studentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH, zdobyła trzy „złota”: w biegach na 200 i 400 m oraz w sztafecie 4 x 100 m.

Najszybszą na dystansie 60 m w kategorii K55 była nasza kolejna masterka – Basia Dżoń. Wynikiem 9,60 s Basia, tak jak Monika, poprawiła swój rekord życiowy w hali. W drugiej konkurencji – skoku wzwyż – Basia uległa tylko wicemistrzyni olimpijskiej z Moskwy z 1980 r., Urszuli Kielan, i zdobyła srebrny medal.

Także srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii M45 zdobył Konrad Walczyk. Konrad skakał równo, skutecznie zaliczając kolejne wysokości w pierwszych próbach.

Dramatyczny przebieg miał konkurs skoku o tyczce w kategorii M55 z udziałem naszego najstarszego weterana, Witolda Dżonia. Mimo kontuzji utrzymał się w konkursie i wywalczył srebrny medal.

Najmłodszy z mastersów, absolwent i jednocześnie obecny student SGH, Paweł Jackowicz, ustanowił wynikiem 10:36 swój pierwszy halowy rekord życiowy w biegu na 3000 m, zajmując 13. miejsce w silnie obsadzonej kategorii M35.

Były to kolejne udane zawody istniejącej od ponad trzech lat grupy Masters LA SGH. Drużyna skupia absolwentów, obecnych i byłych pracowników SGH oraz ich bliskich. Podstawowym celem działalności klubu jest promowanie zdrowego stylu życia przez aktywność sportową – stałe treningi i uczestnictwo w zawodach lekkoatletycznych.

Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do grona mastersów z SGH zapraszamy do kontaktu: monika.jablkowska@gmail.com.