Wkrótce Dzień wartości SGH

grafika przedstawiająca napisy w różnych odcieniach zieleni informujące o pięciu wartościach SGH

13 czerwca br. (wtorek) organizujemy Dzień wartości SGH, będący okazją do przypomnienia i porozmawiania o naszych kluczowych wartościach. A są nimi: profesjonalizm, współpraca, uczciwość, szacunek i prawda.

Każdy z nas ma wartości, które są dla niego w życiu ważne. Zatem organizacja, która składa się z ludzi, także jakimiś wartościami kierować się powinna. Ponieważ nasze indywidualne systemy wartości się różnią, istotne jest, aby najpierw wspólnie kluczowe wartości organizacji wyłonić, a potem także wspólnie je zdefiniować. Ten proces przeszliśmy na naszej uczelni kilka lat temu, a ostatnie badanie świadomości etycznej pracowników SGH wyraźnie pokazuje, że o kluczowych wartościach trzeba ciągle przypominać, rozmawiać o nich i zachęcać do postępowania zgodnie z nimi. Bowiem tak jak nieużywane umiejętności zanikają, tak samo zapomina się o niepraktykowanych zasadach etycznych. Przyzwyczajamy się do nieetycznego postępowania i staje się ono akceptowanym standardem czy wręcz nawykiem.

Dlatego też 13 czerwca (wtorek) organizujemy Dzień wartości SGH, będący okazją do przypomnienia i porozmawiania o naszych kluczowych wartościach. A są nimi: profesjonalizm, współpraca, uczciwość, szacunek i prawda.

W trakcie tego dnia w SGH planowane są różnorodne wydarzenia:

  • konkurs „Wartościowy quiz”,
  • gala konkursu fotograficznego „Wartości SGH w obiektywie” poświęconego wartościom SGH (zachęcamy do udziału w konkursie, który trwa do 29 maja br.),
  • debata oksfordzka pt. „Etyka w organizacji to tylko fasada” moderowana przez dziennikarza Pawła Oksanowicza,
  • sadzenie drzew wartości SGH,
  • spacer z przewodnikiem po Polu Mokotowskim.

Szczegóły dotyczące wydarzenia będziemy publikować na stronie Etyka w SGH. Zachęcamy do zaglądania na stronę, bo od 5 czerwca będziemy przypominać o zbliżającym się Dniu wartości SGH codziennym konkursem „Poszukiwacze zaginionych wartości”.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i pracowniczki SGH do Auli Spadochronowej na kawę/herbatę i na wydarzenia związane z obchodami Dnia wartości. Zarezerwujcie 13 czerwca, bo to ważny dzień dla wspólnoty SGH.

Wasz nieformalny komitet organizacyjny Dnia wartości SGH: Patrycja Dutkiewicz, Piotr Glen, Ewa Jastrzębska, Anna Kotlińska, Justyna Kozera, Ewa Lisowska, Dariusz Turek.