Dane Ministerstwa Zdrowia: bardzo wysoki poziom zaszczepienia przeciwko COVID-19 w SGH

fiolka ze szczepionką przeciwko covid

Ponad 90% wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz blisko 87% studentów i doktorantów uczelni to osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 (dwie dawki)  – podaje Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB), na podstawie analizy danych z systemu POL-on i Ministerstwa Zdrowia.

Według analizy danych z systemu *POL-on dwoma dawkami przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już 91,1% nauczycieli SGH. Dane wskazują również na bardzo wysoki odsetek zaszczepienia wśród studentów i doktorantów uczelni, odpowiednio 86,6% i 86,9%. Jest to jeden z najlepszych wyników w Warszawie (3. miejsce) i w całej Polsce.

Dane OPI PIB skomentował rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak:

Bardzo nas cieszy wysoki odsetek zaszczepionych studentów, doktorantów i wykładowców. Od początku nie ustawaliśmy w staraniach, aby cała społeczność Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie miała możliwość łatwego i komfortowego dostępu do szczepień, dlatego zorganizowaliśmy punkty szczepień na terenie uczelni i nieustannie apelujemy do naszych pracowników, studentów i doktorantów o szczepienie się, aby móc bezpiecznie wrócić na uczelnię, chronić siebie i innych. Według analiz OPI PIB egzamin z solidarności społecznej zdajemy jak dotąd celująco i to mnie bardzo cieszy.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, niezwłocznie po ogłoszeniu takiej możliwości, przystąpiła do rządowego programu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Jednocześnie podjęliśmy współpracę z firmą LuxMed dla usprawnienia obsługi procesu szczepień na terenie SGH.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przydzieliła SGH preparaty firmy Pfizer z terminem szczepień od 7 czerwca 2021 r.

Również obecnie, we współpracy z firmą LuxMed, SGH kontynuuje na terenie uczelni szczepienie przeciwko COVID-19 trzecią dawką uzupełniającą. Szczepienia prowadziliśmy w grudniu ub.r. i będą kontynuowane w terminach 17, 27 i 31 stycznia br. preparatem Pfizer BionTech.

Więcej informacji nt. szczepień w SGH:

https://gazeta.sgh.waw.pl/komunikaty/szczepienie-przeciwko-covid-19-w-sgh-trzecia-dawka

*Informacja dotyczy wyłącznie studentów, doktorantów oraz pracowników zarejestrowanych w Systemie POL-on.