Szczepienie przeciwko COVID-19 w SGH - trzecia dawka

SGH przy współpracy z firmą LuxMed kontynuuje na terenie uczelni szczepienie przeciwko COVID-19 - trzecią dawką uzupełniającą.

Przypominającą dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 18 roku życia z zachowaniem odstępu 5 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienia odbywać się będą na terenie SGH w terminach 17, 27, 31 stycznia i 10 lutego 2022 roku.

W przypadku dużego zainteresowania akcją zostaną udostępnione kolejne terminy szczepień, zachęcamy do śledzenia dostępności terminów w systemie.

Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie rezerwacji terminu szczepienia.

Szczepienia realizowane będą preparatem firmy Pfizer-BioNTech. Osoby, które przyjęły inną szczepionkę podczas pierwotnego szczepienia, mogą być zaszczepione preparatem Pfizer jako dawką przypominającą. Ze względu na ograniczoną liczbę terminów i konieczność zamówienia dla Państwa szczepionki uprzejmie prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów najpóźniej na 4 dni przed szczepieniem.

Ważne informacje przed szczepieniem:

- warunkiem przystąpienia do szczepienia jest przyniesienie w dniu szczepienia wypełnionego kwestionariusza wywiadu (interview questionnaire),
- osoba zgłaszająca się do punktu szczepień musi posiadać przy sobie dokument tożsamości,
- osoba zgłaszająca się do punktu szczepień musi okazać personelowi medycznemu dokument potwierdzający przyjęcie drugiej dawki szczepienia przeciwko COVID-19 (lub jednego szczepienia w przypadku preparatów jednodawkowych).

Prosimy o punktualność i przestrzeganie wyznaczonych godzin, a także o zarezerwowanie czasu koniecznego na czynności organizacyjne (przybycie 10 minut przed wyznaczoną godziną oraz dodatkowo 20 minut na obserwację ewentualnych reakcji poszczepiennych).

Osoby przystępujące do szczepienia mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. Prosimy o zabranie ze sobą długopisu.

W przypadku osób, które przyjęły szczepionkę za granicą Polski i teraz chcą się zaszczepić trzecią dawką w SGH, konieczne jest przekazanie personelowi medycznemu (w dniu szczepienia) następujących informacji:

  • data i kraj podania I dawki, nazwa szczepionki, seria i numer szczepionki,
  • data i kraj podania II dawki, nazwa szczepionki, seria i numer szczepionki,

Okazanie tylko certyfikatu z wcześniejszego szczepienia nie wystarczy, ponieważ nie ma tam informacji o serii i numerze szczepionki. Bez wszystkich tych danych niemożliwe będzie wykonanie szczepienia i uzyskanie certyfikatu.

W przypadku pytań organizacyjnych zapraszamy do kontaktu: szczepienia-covid@sgh.waw.pl