Birety w górę!

Absolwenci SGH podczas uroczystości kończącej studia

16 listopada 2019 r. birety pofrunęły z głów niemal 240 tegorocznych absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tego dnia - po raz dziesiąty w historii uczelni - odbyła się uroczystość ukończenia studiów. 

Moment, w którym z sukcesem bronimy pracę dyplomową i uzyskujemy tytuł licencjata lub magistra jest szczególny z wielu powodów. To zwieńczenie pewnego etapu w życiu, poświadczenie wiedzy i kompetencji, a także początek nowych możliwości zawodowych. Warto go zatem świętować, a najlepszą okazją jest uroczystość ukończenia studiów - ceremonia z udziałem przedstawicieli władz uczelni, które reprezentowali rektor SGH, prof. Marek Rocki, prorektor ds. współpracy z otoczeniem prof. Hanna Godlewska - Majkowska, dziekan Studium Magisterskiego prof. Dorota Niedziółka oraz dziekan Studium Licencjackiego prof. Bartosz Witkowski.,  oraz świeżo upieczonych absolwentów SGH i ich gości.

Dyplom SGH to zobowiązanie

W Auli Głównej oficjalną część uroczystości rozpoczął rektor SGH prof. Marek Rocki, który w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważnym zobowiązaniem jest dyplom najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce: 

Warto pamiętać, że dyplom SGH to również zobowiązanie – posiadając tak cenione poświadczenie kompetencji jesteście bowiem w specjalny sposób zobowiązani do tego, by wykorzystywać je z zachowaniem najwyższej dbałości o przestrzeganie standardów etycznych.

Specjalne podziękowania rektor skierował w stronę rodziców tegorocznych absolwentów, zwracając uwagę, że to właśnie ich wsparciu - psychicznemu i finansowemu - większość dzisiejszych świętujących w dużej mierze zawdzięcza swój sukces.  Zwracając się bezpośrednio do absolwentów dodał:

To nie jest meta, ani pożegnanie. Odebrawszy dyplom pozostajecie we wspólnocie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na zawsze. 

Okazjonalne mowy, które na długo zostaną w pamięci tegorocznych alumnów wygłosili także dziekani - Studium Magisterskiego prof. Dorota Niedziółka oraz Studium Licencjackiego prof. Bartosz Witkowski. Nie zabrakło głosu samych absolwentów. W ich imieniu wystąpiła Keya Bhaumik - absolwentka studiów licencjackich.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy osobom, które ukończyły studia z wyróżnieniem. Wszyscy absolwenci otrzymali także okolicznościowe listy gratulacyjne z rąk rektora i dziekanów. 

Student z listem gratulacyjnym. Zdjęcie z rektorem SGH po zakończeniu uroczystości. /Fot. Magda Święcicka

Listami gratulacyjnymi i nagrodami w postaci darmowego rocznego członkostwa postanowiło z kolei uhonorować wyróżnionych absolwentów Stowarzyszenie Absolwentów SGH – najstarsza organizacja absolwencka działająca przy naszej uczelni. W jego imieniu wystąpiła prezes dr hab. Andżelika Kuźnar, prof. SGH.

Nagrody dla najlepszych studentów w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów SGH wręczyła prof. Andżelika Kuźnar - prezes Stowarzyszenia/ Fot. Maciej Górski

Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego

W czasie tegorocznej uroczystości po raz pierwszy wręczona została Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego za najlepszą pracę magisterską. Ufundowane przez firmę należącą do Klubu Partnerów SGH - w tym roku był to Bank Pekao S.A. - 10 tysięcy złotych zdobył Mikołaj Lech za pracę dyplomową przygotowaną pod kierunkiem prof. Bartosza Witkowskiego, zatytułowaną Identyfikacja czynników wpływających na podejmowanie działań związanych z oszczędzaniem energii.

Mikołaj Lech z Nagrodą Dziekana Studium Magisterskiego/ Fot. Maciej Górski

„Droga SGH. Dziękuję za naprawdę niezapomniane 3 lata”

Nie mogę uwierzyć, że to już! - skomentowała Paulina Błaziak - tegoroczna absolwentka, która w trakcie studiów była redaktor naczelną Niezależnego Miesięcznika Studentów MAGIEL oraz uczestniczką Rejsu Niepodległości.

SGH pozwoliła mi chwycić wiatr w żagle zarówno na rynku pracy, jak i bardziej dosłownie.  Poznałam tu ludzi, z którymi mogłam dzielić swoją pasję, jaką jest żeglarstwo. Rejsy z Sekcją Żeglarską AZS, szkolenia, wspólne regaty - to tylko część wspomnień. Gdy w maju 2018 roku z reprezentacją naszej Alma Mater żegnaliśmy Dar Młodzieży w dniu rozpoczęcia Rejsu Niepodległości, by wkrótce stać się częścią załogi, czułam dumę. Byliśmy jedyną grupą, która stojąc na kei trzymała flagę uczelni, zobowiązując się do bycia godnymi jej ambasadorami.

Załoga SGH tuż przed rozpoczęciem Rejsu Niepodległości. Maj 2018 r. /Fot. Paulina Błaziak

Droga SGH. Dziękuję za te naprawdę niezapomniane 3 lata - napisała w mediach społecznościowych Klaudia Servaas - tegoroczna absolwentka studiów licencjackich.

Przede wszystkim dałaś mi szansę na poszerzenie horyzontów i zmieniłaś mnie w dojrzałą, młodą kobietę. Zyskałam pewność siebie i w końcu nauczyłam się, że jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest wyjście ze swojej strefy komfortu. Dzięki studiom miałam okazję podróżować po świecie. W sumie nadal nie mogę uwierzyć, że prawie 6 miesięcy mieszkałam w Singapurze! Dziękuję Ci także za to, że dałaś mi moich kochanych przyjaciół . To jest wartość najwyższej wagi.

 

Fot. źródło FB Klaudia Servaas

Wszystkim absolwentom jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy pełnej sukcesów i radości dalszej drogi. Zapraszamy do podtrzymania relacji z uczelnią poprzez dołączenie do Klubu Absolwentów SGH. O organizowanych w jego ramach wydarzeniach oraz innych inicjatywach dla absolwentów można dowiedzieć się ze strony absolwent.sgh.waw.pl lub z profilu FB Klub Absolwentów SGH.
 

Galeria zdjęć z uroczystości