Stypendium m.st. Warszawy dla naszych doktorantek

Autor

W tegorocznej edycji programu stypendialnego m.st Warszawa, stypendium otrzymały dwie doktorantki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: mgr Anna Zdyb i mgr Sylwia Zdziech.

Celem stypendiów jest wspieranie zainteresowania młodych badaczy Warszawą, jako przedmiotem i obszarem badań oraz uzyskanie popartych badaniami przesłanek do wyboru kierunków działań samorządu.

Anna Zdyb jest doktorantką w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Jej zainteresowania badawcze dotyczą zagadnień związanych z gospodarką obiegu zamkniętego oraz funkcjonowaniem sektora rolno-spożywczego. Stypendium m.st. Warszawa przyznano na realizację projektu badawczego pt. „Model Ekonomii Cyrkularnej w Warszawskich Centrach Lokalnych”.

To będzie bardzo ciekawe doświadczenie móc prowadzić badania naukowe we współpracy z Urzędem m.st Warszawa. Mam nadzieję, że projekt realnie wpłynie na przestrzeń miejską w której żyję na co dzień. – komentuje Anna Zdyb.

Sylwia Zdziech jest doktorantką w Kolegium Gospodarki Światowej. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół relacji ekonomicznych Chin i Afryki, z uwzględnieniem pomocy rozwojowej.

Niezmiernie cieszy mnie możliwość współpracy z Urzędem m.st. Warszawy przede wszystkim ze względu na możliwość przełożenia wyników badań na realne działania, a tym samym wsparcie miasta w zarządzaniu kulturą cyfrową. Taka współpraca to pewnego rodzaju pomost między światem nauki a sektorem publicznym, co uważam jest nam bardzo potrzebne.

Stypendium m.st. Warszawy przyznano doktorantce na realizację projektu badawczego dotyczącego kompetencji cyfrowych mieszkańców Warszawy.

Więcej informacji