Polskie MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne

Polskie MSZ w najnowszym komunikacie wezwało do unikania podróży zagranicznych, które nie są niezbędne, w związku z trudną i dynamiczną sytuacją epidemiologiczną na świecie spowodowaną utrzymującym się wysokim poziomem zakażeń koronawirusem i jego nowymi wariantami.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji w kraju docelowym, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych. Szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczące wjazdu wprowadziły niektóre państwa azjatyckie jak Chiny, Japonia, Wietnam, Korea Południowa, Indie i Australia – podało MSZ w komunikacie.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczące restrykcji związanych z COVID-19 w wymienionych państwach, a także zalecenia MSZ dotyczące formalności, kwestii bezpieczeństwa, ubezpieczenia przed konieczną podróżą, rekomendacje MSZ, jak należy zachowywać się podczas pobytu za granicą oraz jakiej ewentualnie pomocy możemy oczekiwać od polskich służb konsularnych, a w czym na pewno konsul nam nie udzieli wsparcia.