Rozmowy o przywództwie z Brunonem Bartkiewiczem, ING Bank Śląski

Gościem rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka w piątym odcinku cyklu Rozmowy o przywództwie był Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego SA., absolwent SGH,

Człowiek, który w życiu zawodowym osiągnął ogromny sukces, lecz – jak twierdzi – „nie pochodzi on z genialnych impulsów, iskierek, które się wydarzają, gwałtowanych kampanii czy działań. Powstaje zaś z podejmowania dobrych decyzji, do których jesteśmy przekonani oraz z konsekwentnego dążenia do założonych celów”. ”W modelu biznesowym zapewniającym sukces musi być powtarzalność i przewidywalność pozwalająca podejmować działania i decyzje optymalne efektywnościowo (…) Sukces wynika z ciężkiej i rzetelnej realizacji dobrze zaprojektowanego modelu biznesowego i kropka” – podkreślił.  

Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90-tych.W 1995 roku objął stanowisko prezesa zarządu Banku Śląskiego. W 2000 roku na kolejne cztery lata objął funkcję dyrektora generalnego oraz członka zarządu w banku ING Direct NV. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem kredytowym i rynkowym, wsparcie informatyczne i operacyjne oraz zarządzanie ryzykiem operacyjnym.

W 2004 roku objął stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. W 2010 roku został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in. odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Od 2012 roku nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. Jako Chief Innovation Officer w Grupie ING (od 2014 roku), Brunon Bartkiewicz odegrał znaczącą rolę w ING we wdrażaniu innowacji, promowaniu innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz szybkim wprowadzaniu innowacyjnych pomysłów na rynek.

W 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego, które piastuje do dziś.

Brunon Bartkiewicz jest absolwentem Wydziału Handlu Zagraniczneg SGH.

Co jeszcze o swojej drodze do sukcesu powiedział rektorowi SGH i dlaczego tak ważną rolę przypisuje umiejętności nieustannego uczenia się? 

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy

„Rozmowy o przywództwie” to cykl rozmów rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka ze znanymi i cenionymi liderami świata biznesu. Nagrania są co dwa tygodnie publikowane na kanale SGH w serwisie YouTube 

"Chcę, aby liderzy świata biznesu opowiedzieli, o tym, jak zmienia się idea współczesnego przywództwa, jakie cechy powinien posiadać nowoczesny przywódca i w jaki sposób powinien wspierać zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, a także tworzyć etyczne i przyjazne środowisko pracy" – mówi rektor.

Wszystkie dotychczas zrealizowane odcinki programu znajdują się TU