Porozmawiajmy o nowoczesnym przywództwie

Rozmowy o przywództwie

Idea nowoczesnego przywództwa, jej ewolucja i związane z tym wyzwania – to tematy przewodnie „Rozmów o przywództwie”, spotkań prof. Piotra Wachowiaka, rektora SGH, z liderami biznesu. Wszystkie odcinki są dostępne na kanale SGH w serwisie YouTube.

Gośćmi prof. Piotra Wachowiaka są znani i cenieni specjaliści, którzy opowiadają o tym, jak zmienia się idea współczesnego przywództwa, jakie cechy powinien posiadać nowoczesny przywódca i w jaki sposób powinien wspierać zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa oraz tworzyć etyczne środowisko pracy.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka, którego gościem jest prezes Deloitte Polska Tomasz Konik.

Zachęcamy również do obejrzenia wcześniejszych odcinków programu.

Pierwszym gościem „Rozmów o przywództwie” była Dominika Bettman, absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH. Od 20 lat związana z Siemensem, w 2009 roku objęła funkcję CFO, a w kwietniu 2018 – stanowisko CEO na Polskę. Mówi o sobie, że jest ekonomistką z wykształcenia i humanistką z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji kobiet w naukach i branżach technologicznych, propagatorka idei różnorodności i zarządzania włączającego. Wierzy w to, co robi – robi to, w co wierzy.

Drugim gościem „Rozmów o przywództwie” była Beata Pawłowska, dyrektor Regionu CE i członek Globalnej Rady Biznesu Oriflame, absolwentka SGH. Wcześniej jako wiceprezes firmy Selena odpowiadała za P&L 20 podmiotów oraz za eksport do 50 krajów – dzięki wdrożeniu nowej strategii (marketing, nowe kanały dystrybucji, struktura organizacyjna) kilka jednostek biznesowych zanotowało rekordową sprzedaż, a kurs akcji firmy wzrósł o 385%. Jakim liderem była przez niemal 30 lat swojej kariery Beata Pawłowska i czy wciąż ma apetyt na więcej?

Na pytania o to, jakie wyzwania przed współczesnym liderem stawia transformacja cyfrowa, odpowiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Europe.