Studentki SGH z II miejscem w konkursie IPMA Project Management Championship 2023

kolaż zdjęć z eliminacji konkursu IPMA Project Management Championship 2023

3 czerwca br. studentki kierunku Zarządzanie Projektami – Kinga Bajon, Urszula Grabarska, Agata Jancelewicz oraz Ewelina Życińska – zajęły drugie miejsce w finale międzynarodowego konkursu IPMA Project Management Championship 2023 w hiszpańskiej Walencji.

Zespół z SGH podczas rywalizacji w symulowanych warunkach zarządzania projektem pokonał ekipy z Czech, Finlandii, Niemiec, Litwy, Portugalii, Rosji, Serbii, Hiszpanii oraz Holandii, ustępując jedynie Włochom.

„To jest bardzo duży sukces, ponieważ po raz pierwszy w historii Polska zajęła tak wysokie miejsce, trafiając na podium i pokonując po drodze dziewięć zespołów z całej Europy – powiedział Gazecie SGH dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH.

zdjęcie dyplomu

– W Polsce ten konkurs był organizowany po raz trzeci. Za każdym razem zespół SGH reprezentował Polskę, ponieważ wygrywaliśmy finały krajowe. Natomiast tym razem po raz pierwszy udało się w finale międzynarodowym osiągnąć tak duży sukces. Niezmiernie się cieszę, gdyż jest to sukces uczelni, Instytutu Zarządzania, Katedry Zarządzania Projektami. To jest też bardzo owocne podsumowanie naszej pracy, czyli pracowników naukowych uczelni i oczywiście studentów naszego kierunku. W tym roku mija pięć lat od uruchomienia kierunku Zarządzanie Projektami. To piękna klamra i olbrzymia satysfakcja dla wszystkich, którzy są związani z tym kierunkiem".

„Studentki są fantastyczne. Od początku studiów wyróżniały się. Doskonale pracowały podczas przygotowań do konkursu. Trzeba przyznać, że organizatorzy, czyli IPMA Polska i IPMA Young Crew, w osobach dr Joanny Rzempały i Wojciecha Jarosza, doskonale pomogli w przygotowaniu. To były godziny treningów na symulatorze pod opieką mentorów, żeby zespół był jak najlepiej przygotowany. I ta intensywna praca dała fantastyczny efekt" – podkreślił prof. Wyrozębski.

Czytaj więcej: Studenci kierunku zarządzanie projektami najlepsi w Polsce.