Dzień NZS w SGH, czyli „Milionerzy ekonomii”

Pomieszczenie zamknięte, studenci organizują wydarzenia

W piątek  3 marca 2023 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się kolejna edycja Dnia NZS, którego  główną atrakcją była uczelniana wersja turnieju wiedzy „Milionerzy ekonomii”. Pytania obejmowały cały szereg obszarów od rachunkowości, przez ekonomię po finanse. W wyścigu po laury wystartowali nie tylko studenci, ale również prorektor ds. dydaktyki i studentów dr hab. Krzysztof Kozłowski, prof. SGH, co obudziło dodatkowe zainteresowanie społeczności studenckiej. Zwycięzcami „Milionerów ekonomii” okazała się dwójka studentów SGH.

W ramach programu wydarzeń odbywających się w Auli  Spadochronowej przedstawiciele NZS – organizacji powołanej do życia w 1980 r. i reaktywowanej w 1989 r. – informowali o najważniejszych ogólnopolskich projektach Niezależnego Zrzeszenia Studentów, jak Wampiriada czy Animal Day, a także o inicjatywach typu Maturalnie SGH czy konferencja startupowa dla studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dodatkową atrakcją było tzw. indorowe centrum golfa działające w Auli Spadochronowej. Wszyscy zainteresowani mogli pod okiem instruktora popróbować swych sił w dziedzinie, która jak mało która kojarzy się z biznesem i sukcesem zawodowym.

NZS istnieje od 43 lat. Równo 20 lat temu zrzeszenie zostało wpisane do KRS, co sprawia, że NZS Day odbywający się w obecnym semestrze można uznać za jubileuszowy. 

Gra w golfa na Auli Spadochronowej SGH

„Niezależne Zrzeszenie Studentów niektórym może kojarzyć się z okresem walki z systemem komunistycznym, ale myślę, że dzisiaj najważniejsze są społeczne, charytatywne i proekologiczne działania tej organizacji – podkreśliła przewodnicząca Samorządu SGH Marta Ekner. – Jej członkowie stawiają na działania prostudenckie i prospołeczne. Osobiście bardzo mi się podoba, że zwracają uwagę nie tylko na studiowanie i nauki ekonomiczne, ale również na relaksację, dbanie o siebie i budowanie relacji z otoczeniem” – dodała.