Złote rzuty w wykonaniu Aleksandry Śmiech!

na zdjęciu Aleksandra Śmiech

W stolicy Wielkopolski 19–22 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, do których sekcja z SGH przygotowywała się cały sezon.

Z dumą informujemy, że nasza studentka zdominowała konkurencję rzutu młotem i już w pierwszym rzucie zapewniła sobie tytuł akademickiej mistrzyni Polski!

Dekoracja najlepszych młociarek

Dekoracja najlepszych młociarek

Cztery dni akademickiego święta „królowej” sportu zgromadziły w Poznaniu tysiące studentów-lekkoatletów. Wśród zawodników nie zabrakło trójki mistrzów olimpijskich złotej sztafety mieszanej 4 × 400 m: Natalii Kaczmarek, Małgorzaty Hołub-Kowalik i Kajetana Duszyńskiego. Nic więc dziwnego, że uwaga publiczności była skierowana zwłaszcza na finały na dystansie 200 m i jednego okrążenia, gdzie można było podziwiać olimpijczyków. Nas jednak najbardziej interesowały rozstrzygnięcia żeńskiego rzutu młotem, gdzie po cichu liczyliśmy na udany występ reprezentantki SGH Aleksandry Śmiech i nie zawiedliśmy się. Ola w naszych barwach startowała po raz pierwszy, ale nie oznacza to, że była debiutantką na zawodach akademickich. Od chwili, kiedy rzut młotem pojawił się w programie Akademickich Mistrzostw Polski (sezon 2018/2019), zwyciężczyni była zawsze ta sama – nie kto inny jak Aleksandra Śmiech. Nic więc dziwnego, że do naszej młociarki należy również rekord tych zawodów, a i oczekiwania wobec niej były duże. Już w pierwszym rzucie pokonała granicę 60 m, która dla konkurencji była nieosiągalna, i tym samym pokazała, że także w tym roku nie ma sobie równych. Finalnie nasza zawodniczka zakończyła konkurs z wynikiem 64,67 m i wraz z nią mogliśmy się cieszyć ze złotego medalu.

Zawodniczka AZS SGH już w pierwszym rzucie młotem

Zawodniczka AZS SGH już w pierwszym rzucie zapewniła sobie tytuł akademickiej mistrzyni Polski!

Warto w tym miejscu dodać, że na medal w klasyfikacji generalnej na zawodach lekkoatletycznych przyszło nam długo czekać… Ostatni raz medale (wtedy brązowe) zawisły na szyi zawodniczek SGH w 2016 r., kiedy nasza sztafeta 4 × 400 m uległa jedynie reprezentacjom AWF Kraków i Uniwersytetu Warszawskiego.
Oli gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w naszych barwach!

Ola ze swoim trenerem klubowym – Mikołajem Rosą

Ola ze swoim trenerem klubowym – Mikołajem Rosą


MAGDALENA BRYK, członek Zarządu KU AZS SGH