W drodze po olimpijskie laury. Studenci SGH jadą na olimpiadę w Tokio!

W drodze po olimpijskie laury. Studenci SGH jadą na olimpiadę w Tokio!

Pięcioboistka Anna Maliszewska i pływak Jan Kozakiewicz zostali powołani do kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Co ich łączy oprócz sportowej pasji i rewelacyjnych osiągnięć? Oboje są studentami SGH i jak mówią: uczelnia otwiera przed nami wiele możliwości. Jesteśmy sportowcami, atletami i treningi pochłaniają nam mnóstwo czasu, ale sport to nie wszystko. Staramy się udowodnić, że atletą jest się nie tylko w mięśniach, ale także w głowie. Ania i Janek 17 czerwca 2021 roku byli gośćmi rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka. 

Droga do Tokio

Ania Maliszewska – dwukrotna olimpijka ( olimpiada w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz Tokio 2021 r.). Drużynowa mistrzyni świata na zawodach w Berlinie 2015 r., akademicka wicemistrzyni świata z Budapesztu 2018 r. Brązowa medalistka w Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Sofii w 2021 r. Pięciokrotna mistrzyni Polski. Studentka kierunku menedżerskiego na studiach magisterskich w SGH.

Ania Maliszewska

16 czerwca oficjalnie powołana do składu reprezentacji kraju na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Janek Kozakiewicz, czyli człowiek wielu pasji. Student II roku globalnego biznesu w SGH, od kilku lat  kontroler ruchu lotniczego, codziennie bezpośrednio odpowiedzialny za życie kilkunastu tysięcy pasażerów, przebywających w polskiej przestrzeni powietrznej. Porzucił pływanie by wrócić do niego po kilku latach w imponującym stylu. Dwa złote medale na Mistrzostwach Polski, dwa rekordy kraju oraz 4. miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Europy. W każdej z konkurencji pobity rekord Polski. Stypendysta Ministerstwa Edukacji i Nauki „za znaczące osiągnięcia naukowe, sportowe na rok akademicki 2020/2021”. 

Jan Kozakiwicz

2 czerwca 2021 r. oficjalnie powołany do składu reprezentacji kraju na igrzyska. 

„Wciąż mamy apetyt na więcej”.

Goście rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka podkreślali podczas wizyty, że na igrzyska olimpijskie jadą z nadzieją na kolejne osiągnięcia.

Wciąż mamy apetyt na więcej. Intensywnie trenujemy, przygotowujemy się do olimpiady zarówno na zgromadzeniach kadry jak również w codziennej pracy z naszymi trenerami, ale kochamy to, co robimy. Forma nam dopisuje, więc na igrzyskach mamy nadzieję na jak najlepsze wyniki. Tokio będzie z pewnością ogromnym wyzwaniem, ale też przygodą życia, na którą już się niezwykle cieszymy – mówili sportowcy.

Gratulacje od rektora SGH

Podczas spotkania z olimpijczykami rektor Piotr Wachowiak gratulował im osiągnięć oraz powołania do kadry narodowej. 

Jestem dumny, że studenci naszej Alma Mater będą reprezentowali Polskę na tak znakomitych zawodach.

Z sentymentem wspominał początki kariery sportowej Ani Maliszewskiej, niegdyś zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Żoliborz, którego był współzałożycielem. 

Bardzo się cieszę, że kariera sportowa Ani zaczęła się w Uczniowskim Klubie Sportowym Żoliborz, który miałem przyjemność zakładać. Moja radość jest tym większa, gdy widzę, jak świetnie potoczyła się jej dalsza droga. 

u rektora

Wręczając olimpijczykom listy gratulacyjne rektor dodał: 

Wierzę, że dotychczasowe sukcesy, a także determinacja, talent i pasja pomogą Państwu osiągnąć sukces również na olimpiadzie. Wszyscy mocno trzymamy za Was kciuki.

W imieniu całej społeczności SGH gratulujemy Ani i Jankowi startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i życzymy spełnienia marzeń o olimpijskich laurach.