NA ŻYWO. Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2021 – dzień trzeci

Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2021 – dzień trzeci

Trzeci i ostatni dzień obrad Forum Ekonomicznego, w tym paneli w Strefie SGH, to czas debat i analiz dotyczących szczegółowych zagadnień gospodarczych i społecznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale i czas podsumowań tegorocznego spotkania ludzi nauki, biznesu i polityki w Karpaczu. 

Trzeci i ostatni dzień obrad Forum Ekonomicznego, w tym paneli w Strefie SGH, to czas debat i analiz dotyczących szczegółowych zagadnień gospodarczych i społecznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale i czas podsumowań tegorocznego spotkania ludzi nauki, biznesu, polityki i mediów w Karpaczu.

Od dwóch dni specjalnie przygotowana Strefa SGH cieszy się dużą popularnością, zarówno wśród uczestników Forum – ekonomistów, biznesmenów, przedstawicieli administracji państwowej i organizacji pozarządowych, jak i dziennikarzy.

Codziennie na bieżąco Strefę SGH śledzą internauci na naszym kanale na YouTubie.
Na ostatni dzień w Strefie SGH zaplanowano 12 paneli.   

O godz. 10.45 prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, będzie rozmawiał z laureatem Nagrody Gospodarczej SGH 2021.

Następnie na temat (po)pandemicznych kierunkach zmian w systemach społeczno-gospodarczych, o godz. 11.15, będzie rozmawiał Piotr Maślak (TOK FM) z Elżbietą Mączyńską (prof., SGH / prezes PTE).

O godz. 11.35 dyskutować będą Marek Ignor (prezes Stowarzyszenia Regionalnych Funduszy Rozwoju), Krzysztof Staszewski (prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju) oraz Ewelina Szczech-Pietkiewicz (dr hab., SGH). Moderatorem spotkania na temat regionalnych funduszy rozwoju będzie Mariusz-Jan Radło (prof., SGH).

Na temat efektywności policy-mix w Polsce rozmawiać będą Stanisław Kluza (dr, SGH) i Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców). Spotkanie odbędzie się o godz. 12.10.

Kolejnymi gośćmi, o godz. 12.30, będą Anna Rulkiewicz (prezes LuxMed) i Aleksandra Chudaś (dyrektor Zwolnieni z Teorii). Spotkanie na temat roli i wyzwań lidera poprowadzi Piotr Wachowiak (prof., SGH, rektor).

O tym jak wspierać przedsiębiorczość dowiemy się o godz. 13.20. Piotr Wachowiak (prof., SGH, rektor) będzie rozmawiał z Adamem Abramowiczem (rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorców).

O godz. 13.50 z Adamem Czerniakiem (dr, SGH) będzie rozmawiał Piotr Maślak (TOK FM) na temat wpływu COVID-19 na sektor bankowy w Polsce i innych krajach EŚW.

Gośćmi spotkania, o godz. 14.30, będą Jacek Łęgiewicz (dyrektor, Samsung), Ewelina Zych-Miłek (prezes, Fundacja Instytut Świadomości) . Moderatorem spotkania na temat zarządzania granicami pracy w dążeniu do harmonii będzie Agnieszka Wojtczuk-Turek (prof., SGH).

O godz. 15.00 Marek Rutka (Klub Parlamentarny Lewicy, członek Sejmowej Komisji Zdrowia), Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL) oraz Monika Raulinajtys-Grzybek (prof., SGH) będą debatować na temat ochrony zdrowia w krajach EŚW. Moderatorem spotkania będzie Piotr Maślak (TOK FM).

Na temat wyzwań dla regionów nierównomiernie rozwiniętych będą debatować Marco Bucci (burmistrz miasta Genua), Małgorzata Jarosińska-Jedynak (minister, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) i dr hab. Mariusz-Jan Radło (prof., SGH). Moderatorem spotkania o godz. 15.40 będzie Ewelina Szczech-Pietkiewicz (prof., SGH).

O rynku pracy wobec wyzwań związanych z pandemią COVID-19 z Agnieszką Chłoń-Domińczak (prof., SGH, prorektor) porozmawia Piotr Maślak (TOK FM). Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00