Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2021 – dzień pierwszy

Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2021 – dzień pierwszy

Na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu 7-9 września tradycyjnie będzie działała Strefa SGH – miejsce spotkań, debat i analiz naszych ekspertów z przedstawicielami świata polityki, biznesu, nauki, instytucji publicznych i samorządu terytorialnego. 

Pierwszego dnia, jeszcze przed inauguracją Forum, zaczniemy od prezentacji Raportu 2021 Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego. 

Następnie przeniesiemy się do Strefy SGH, gdzie przez cały dzień będą odbywały się panele dyskusyjne na wybrane tematy z ekonomistami SGH, przedsiębiorcami, prezesami spółek i banków oraz politykami.

Wszystkie panele dyskusyjne będą transmitowane na naszym kanale na YouTubie, skróty z debat, najważniejsze wnioski – na naszym koncie na Twitterze, a relację z prezentacji Raportu i podsumowanie każdego dnia Forum będzie można przeczytać w Gazecie SGH. 

Przedstawiciele nauki i eksperci ze świata biznesu będą rozmawiali o najistotniejszych problemach gospodarek i społeczeństw regionu Europy Środkowo-Wschodniej w dobie pandemii COVID-19 oraz o szeroko pojętych wyzwaniach dla przyszłości naszego regionu. 

Pierwszego dnia Forum w Strefie SGH o godz. 14.30 będziemy gościć: Piotra Wachowiaka (prof., rektor SGH), Stanisława Mazura, Macieja Żukowskiego, Celinę Olszak, Andrzeja Kaletę i Dominika Rozkruta (prezes GUS), spotkanie na temat wyzwań dla polskiej gospodarki po pandemii poprowadzi Piotr Maślak (TOK FM).

O godz. 15.50 Waldemar Rogowski (prof., SGH / BiK) będzie podsumowywał bieżąca sytuację na rynku kredytowo-pożyczkowym.

Następnie, o godz. 16.00, Marek Lusztyn (wiceprezes mBank), Ewa Wernerowicz (prezes Vivus), Mariusz Cholewa (prezes BIK), Krzysztof Pietraszkiewicz (prezes ZBP) odniosą się do polskiego rynku kredytowego po wybuchu pandemii. Moderatorem debaty będzie Waldemar Rogowski (prof., SGH / BiK).

O godz. 16.50 Agnieszka Chłoń-Domińczak (prof., prorektor SGH) będzie rozmawiać z Markiem Loughranen (dyrektor Microsoft) o roli zaufania w biznesie.

Następnie, o godz. 17.10, red. Piotr Maślak (TOK FM) będzie rozmawiał z Dominikiem J. Gajewskim (prof., SGH) na temat reakcji polityki podatkowej na kryzys związany z pandemią.

O godz. 17.30 na temat innowacyjnych tarcz lokalnych będą rozmawiać Jacek Sierak (dr hab., SGH) oraz Piotr Maślak (TOK FM).

Przedostatnie spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30, uczestniczyć w nim będą: Krzysztof Księżopolski (dr, SGH), Paweł Strączyński (wiceprezes Pekao SA), Karol Wolff (dyrektor PKN Orlen), Mateusz Berger (Wiceprezes ARP).

Na koniec pierwszego dnia Forum, o godz. 20.10, z Mariuszem-Janem Radło (prof., SGH) na temat awansu krajów EŚW w łańcuchu wartości porozmawia Piotr Maślak (TOK FM).

O godz. 20.40 na Forum Ekonomicznym odbędzie się coroczna gala nagród, na której m.in. rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak ogłosi laureata Nagrody Gospodarczej SGH – specjalnego wyróżnienia dla osoby, która w szczególny sposób zasłużyła się kształtowaniu przedsiębiorczości i innowacyjności, a tym samym przyczyniła się do rozwoju gospodarczego regionu. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie docenia liderów, którzy poprzez swoje działania istotnie przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki oraz podnoszenia jakości świadczonych usług w swojej branży.