DZIŚ NA ŻYWO: W czym tkwi potencjał rozwoju polskiej gospodarki?

DZIŚ NA ŻYWO: W czym tkwi potencjał rozwoju polskiej gospodarki?

Już dziś o godz. 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wezmą Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR SA), oraz prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

rozwój

Polska gospodarka wciąż walczy ze skutkami kryzysu spowodowanego koronawirusem. PKB w pierwszym kwartale spadł o 0.9 proc. (r/r), co zostało przyjęte przez analityków jako wynik „lepszy od oczekiwań”. Cały zeszły rok w gospodarce to statystycznie „cofnięcie się” o dwa lata w rozwoju. Polska wypada jednak całkiem korzystnie na tle średniej unijnej, gdzie gospodarki niektórych krajów straciły 8-9 lat. W kolejnych miesiącach spodziewane jest jednak dynamiczne odbicie, również dzięki silnemu impulsowi spowodowanemu środkami z Krajowego Planu Odbudowy. Jak odblokować potencjał rozwojowy polskiej gospodarki po pandemii, aby umożliwić jej dynamiczny rozwój? 

  • Gdzie należy szukać rezerw rozwojowych polskiej gospodarki? 
  • Czy inflacja, nadmierne zadłużenie, rosnąca skala obciążeń przedsiębiorców może stanowić barierę wzrostu dla polskiej gospodarki? 
  • Jak pobudzić inwestycje prywatne i zachęcić przedsiębiorców do odważniejszego inwestowania po czasie niepewności? 
  • Czy PPK zapewni systemowi emerytalnemu długofalowe finansowanie? 
  • W jaki sposób PFR wspiera rozwój społeczno-gospodarczy?  
  • Jak PFR wspierał przedsiębiorców w czasie największych ograniczeń w działalności gospodarczej? 

W spotkaniu udział wezmą: 

  • Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR SA),
  • prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH.

Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 czerwca o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube (link do spotkania).

Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom online.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych.  Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl