Czwartkowe Forum SGH: Ubezpieczenia – czy duży może więcej?

grafika kolorowa. Rodzina pod różowym parasolem

29 kwietnia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wzięli Marcin Nedwidek, prezes UNIQA Polska, oraz prof. Adam Śliwiński, kierownik Katedry Ryzyka i Ubezpieczeń SGH.  

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt spółek ubezpieczeniowych. W rzeczywistości należą do kilku dużych grup finansowych. Od kilku lat rynek ulega bowiem stopniowej koncentracji. Daje to szansę na rozwój branży, obniżanie kosztów i większe inwestycje w nowe technologie. Warto jednak zastanowić się, czy kompleksowe dostarczanie szerokiego wachlarza usług wyjdzie na dobre nam, klientom.

  • Jak pandemia wpłynęła na sektor ubezpieczeń i warunki prowadzenia takiej działalności?
  • Czy można ubezpieczyć się od pandemii?
  • Czy rynek CEE, w tym Polski, jest ważny dla globalnych graczy na rynku ubezpieczeń?
  • Jakie warunki rozwoju ma branża ubezpieczeniowa w Polsce?
  • Czy możemy spodziewać się podwyżek ubezpieczeń?
  • Jak połączyć dwie kultury organizacyjne w warunkach pracy zdalnej?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

 

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych. Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl.