Raport SGH i Forum Ekonomicznego 2020

Dziś, punktualnie o 12.00, eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentują Raport SGH i Forum Ekonomicznego. 

Już od trzech lat w dniu inauguracji Forum eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prezentują raport, w którym przedstawiają wybrane problemy i wyzwania stojące przed krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna publikacja zawiera podsumowanie reform społecznych i gospodarczych, jakie dokonały się w Polsce oraz regionie  EŚW w ciągu ostatnich 30 lat.

Tego samego dnia eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentują także wyniki analiz wybranych wyzwań stojących przed krajami regionu oraz odpowiedzą m.inn. na nastepujące pytania:

  • Dlaczego Estonia jest silnym innowatorem, Polska umiarkowanym, a Bułgaria – słabym? Które czynniki decydują o sukcesie polityki innowacyjnej?
  • Czy kryzys związany z pandemią COVID-19 wpłynie na sytuację podatników w relacjach z organami skarbowymi?
  • Czy rozwiązania z zakresu mikromobilności, elektromobilności i walkability pomogą w rozwiązaniu problemu smogu w dużych miastach?
  • Czy jedynym sposobem ratowania systemów emerytalnych w Europie Środkowo-Wschodniej jest znaczące podwyższenie wieku emerytalnego?
  • Czy i jak kryzys związany z pandemią COVID-19 zweryfikuje efektywność działania systemów wsparcia start-upów? Które start-upy będą potrafiły wykorzystać pozytywne bodźce związane z „nową rzeczywistością”?

Prezentację raportu otworzy rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak.

Oficjalna strona internetowa raportu

Zapraszamy na transmisję online z prezentacji raportu na naszym kanale na Youtube, już dziś 8 września o 12.00.

SGH na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, śledź media społecznościowe: #RaportSGH_ForumEkonomiczne, #FE2020, #strefaSGH