SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce, a jej absolwenci najbardziej poszukiwani na rynku pracy

SGH budynek

22 czerwca poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2022 miesięcznika „Perspektywy”. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kolejny rok z rzędu zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii „Uczelnie Ekonomiczne”, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w kraju. 

SGH po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w kategorii Uczelni Ekonomicznych, wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (drugie miejsce) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (trzecie miejsce). 

Rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak

W Rankingu Kierunków Studiów w kategorii „Kierunki ekonomiczne numerem 1 w Polsce jest kierunek finanse i rachunkowość w SGH. Ekonomia zajmuje miejsce 2. Z kolei zarządzanie uplasowało się na 2. pozycji ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim. 

Wzorem lat poprzednich Perspektywy przygotowały również Ranking w Grupach Kryteriów tj. prestiż, absolwent na rynku pracy, wynalazczość, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, warunki kształcenia czy umiędzynarodowienie. 

Według tego rankingu absolwenci SGH radzą sobie najlepiej na rynku pracy. Tu Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła po raz kolejny 1. miejsce. 

W ogólnej kategorii „Uczelnie Akademickie” SGH zajęła 13. miejsce ex aequo z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniką Śląską. 

zdjecie zbiorowe

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie 22 czerwca, dyplomy z rąk przedstawicieli Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora rankingu, odebrał rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak. Za szczególnie ważną kategorię, w której Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce, uznał wynik rankingu wskazujący na zdecydowaną przewagę absolwentów SGH na rynku pracy. 

Zajęcie kolejny już raz przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie pierwszego miejsca w kategorii uczelni ekonomicznych, a przede wszystkim w tak ważnej z naszego punktu widzenia kategorii „Absolwenci na rynku pracy” jest naprawdę wielkim osiągnięciem. SGH kształci liderów – często to podkreślamy – ale naszą ambicją jest to, by nasi absolwenci bez trudu znajdowali satysfakcjonujące ich miejsce na rynku pracy, co potwierdzają wyniki rankingu oraz badanie ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów). Nic nie określa bardziej wagi dyplomu SGH niż tego rodzaju wyróżnienie” – powiedział rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH. „To, że miesięczniki Perspektywy” uznał naszą uczelnię za wiodącą w rankingu kierunków studiów przyznając nam pierwsze miejsce, jeśli chodzi o kierunek finanse i rachunkowość oraz drugie miejsce w wypadku kierunku ekonomia oraz w wypadku zarządzania, również uważam za bardzo znaczący sukces” – dodał.

Pełne wyniki rankingu dostępne na stronie https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/