Wydarzenia

Rozmowy przy drugiej kawie: Młodzi na rynku pracy

Seminarium
Data wydarzenia:

na grafice dwie filiżanki kawy i napis Rozmowy przy drugiej kawie

Zapraszamy na następne spotkanie z cyklu „Rozmów przy drugiej kawie”, tym razem w wydaniu studenckim, poświęcone „Młodym na rynku pracy”, a zorganizowane z inicjatywy Samorządu Studentów SGH.

Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia przygotowania młodych ludzi do wyzwań rynku pracy i oczekiwań przyszłych pracodawców oraz jak uczelnie wyższe mogą wspierać w przygotowaniu do tego procesu. Wspólnie również zastanowimy się jak pandemia i semestry nauczania zdalnego wpłynęły na tę sytuację oraz co sami studenci powinni zrobić, aby znaleźć właściwą ścieżkę rozwoju podczas studiów.

Na te kwestie postaramy się odpowiedzieć my, studenci, a w szczególności:

  • Aleksandra Pepłowska, studentka SGH, przedstawicielka Parlamentu Studentów RP, członkini Rady Wykonawczej do kwietnia 2022 oraz ekspertka ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej
  • Wojciech Godlewski, przewodniczący Samorządu Studentów SGH

Po wystąpieniach otworzą się dyskusje wśród wybranych samorządów studenckich polskich uczelni.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 19 maja o godzinie 9.00.

Link do spotkania

* * *

„Rozmowy przy drugiej kawie” to projekt powstały z inicjatywy Zespołu pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia prof. Jakuba Brdulaka we współpracy z Komisją ds. Jakości Kształcenia Samorządu Studentów SGH.
Założeniem tego projektu jest zorganizowanie serii webinariów poświęconych wielokrotnie zgłaszanym dylematom i wyzwaniom, z jakimi przychodzi nam się mierzyć, zarówno na SGH, jak i we wszystkich instytucjach akademickich, z zakresu kultury i jakości kształcenia. Każdy webinar porusza praktyczne i konkretne aspekty funkcjonowania Uczelni, jak i ogólne dylematy związane z nowoczesną formą kształcenia na miarę XXI wieku. Na spotkanie składa się część wykładowa, prowadzona przez eksperta w danej dziedzinie oraz późniejsza otwarta dyskusja z uczestnikami wydarzenia.

Lokalizacja
online (Microsoft Teams)
Organizator
Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia
Samorząd Studentów SGH