Wydarzenia

Czwartkowe Forum SGH: „Jak ratować MŚP przed gospodarczymi skutkami pandemii?”

Debata
Data wydarzenia:

W czwartek, 19 listopada o godz. 14.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH, wspólnego projektu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Forum Ekonomicznego. W dyskusji udział wezmą Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, oraz prof. Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa SGH.  

Tematem kolejnego Czwartkowego Forum SGH będzie pytanie „Jak ratować MŚP przed gospodarczymi skutkami pandemii?”. Niepewność i poczucie zagrożenia towarzyszą małym i średnim przedsiębiorcom od początku pandemii. Ograniczenie działalności gospodarczej i wszystkie tego następstwa doprowadziły wielu przedsiębiorców na skraj bankructwa. Oprócz doraźnej pomocy, pozwalającej przetrwać najtrudniejszy okres zamknięcia, potrzebne są również inne formy pobudzania i wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w powrocie na ścieżkę rozwoju. 

•    Jak ratować przed upadkiem MŚP, które stanowią strategiczny sektor polskiej gospodarki? 
•    Jakie piętno odcisnęła pandemia na MŚP, w tym przede wszystkim na zaangażowanych w handel i transport, najmocniej dotkniętych przez obecny kryzys? 
•    Jakich zmian systemowych oczekują dziś przedsiębiorcy, aby móc dalej działać w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym? 

W spotkaniu udział wezmą prof. Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa SGH oraz Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Rozmowę poprowadzi dr Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 listopada o godz. 14.00, na kanale YouTube SGH. 

Czwartkowe Forum SGH to cykl debat online na temat bieżących problemów gospodarczych i społecznych w kraju i na świecie. Projekt ma służyć wsparciu praktyków życia gospodarczego w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych, poprzez dostarczanie analiz aktualnych trendów i zjawisk oraz metod reagowania na nie. Do udziału w spotkaniach będziemy zapraszali ekspertów, a skoncentrujemy się na takich tematach, jak innowacyjność, procesy migracyjne, energetyka odnawialna, systemy emerytalne, koniunktura gospodarcza, a także najpoważniejsze skutki pandemii COVID-19 na płaszczyźnie zdrowotnej, społecznej i gospodarczej. 
 

Lokalizacja
online
Organizator
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Forum Ekonomiczne