Do Klubu Partnerów SGH dołączył mBank

zdjęcie kolorowe. Pięć osób we wnętrzu pozuje do zdjęcia. Wszyscy elegancko ubrani. W tle złote tabliczki zawieszone na ścianie z nazwami różnych firm

21 października br. do Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przystąpił mBank. Nowy strategiczny partner naszej uczelni dołączył do grona, w którym znajdują się największe firmy sektora finansowego, firmy branży FMCG oraz giganci rynku technologicznego.

SGH i mBank chcą w ramach Klubu Partnerów SGH kształtować liderów przyszłości z wykorzystaniem kompetencji cyfrowych. Jedną z pierwszych inicjatyw jest wsparcie przez mBank badań, w tym współpraca przy przygotowaniu i publikacji raportu „Pokolenia – solidarni w rozwoju”.

Jestem niezwykle rad, że mBank, piąta pod względem wartości aktywów instytucja finansowa w Polsce (II kw. 2021 r.), dołączył do Klubu Partnerów SGH. W ciągu 23 lat istnienia Klubu w tym gremium rozwinęliśmy współpracę z wieloma firmami i instytucjami – teraz mBank jest jednym z 28 naszych partnerów. Liczymy na owocną współpracę w kształtowaniu nowoczesnego przywództwa – mówi Rektor SGH Piotr Wachowiak.

mBank2

Jako absolwent SGH i członek pierwszej rady uczelni cieszę się, że mBank dołączył do grona Klubu Partnerów mojej Alma Mater i wspólnie z SGH kształtować będziemy kolejne pokolenie liderów – mówi wiceprezes mBanku Dr Marek Lusztyn.

mBank udzieli SGH wsparcia finansowego w ramach działań Klubu Partnerów SGH przy przygotowaniu i publikacji raportu pod przewodnictwem prorektor ds. nauki SGH prof. Agnieszki Chłoń-Domińczak i prof. Jerzego Hausnera. Jest to interdyscyplinarny raport skupiający się na określeniu wyzwań i rekomendacji dotyczących kierunku działań niezbędnych do utrzymania solidarności międzypokoleniowej. Raport zostanie zaprezentowany na odbywającym się w listopadzie w Krakowie Open Eyes Economy Summit.

Polska stoi przed kluczowym wyzwaniem związanym z utrzymaniem solidarności międzypokoleniowej w kontekście zachodzących zmian społecznych, zwłaszcza demograficznych, gospodarczych i politycznych. Od sprostania mu zależy zapewnienie stabilnych podstaw długofalowego rozwoju. Solidarność międzypokoleniowa musi być budowana na zapewnieniu możliwości realizacji aspiracji i potrzeb różnych pokoleń – wyjaśnia prof. Chłoń-Domińczak.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa zarówno polskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw, oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor Janiny Jóźwiak. Wszyscy członkowie Klubu razem i każdy osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.