Spotkanie rektorów „Universia” w Walencji; SGH reprezentuje prof. Piotr Wachowiak

grupka sześciorga osób stoi przed ścianką informującą o spotkaniu rektorów w Walencji

Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, reprezentuje naszą uczelnię na V Międzynarodowych Spotkaniach Rektorów „Universia”. Spotkanie odbywa się w dniach 8-10 maja w hiszpańskiej Walencji.

Głównym gościem honorowym spotkań jest prof. Larry Summers, emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda, b. sekretarz skarbu za prezydentury Billa Clintona, główny ekonomista Banku Światowego w latach 1991-1993. Jego wystąpienie jest zaplanowane na środę 10 maja.

Tematyka spotkania, w którym uczestniczy ponad 700 rektorów szkół wyższych z 14 krajów świata, dotyczy wkładu ośrodków uniwersyteckich w obecny etap rewolucji technologicznej.

Przewidziano wystąpienia wykładowców reprezentujących czołowe światowe ośrodki uniwersyteckie działające na tym polu: Uniwersytetu w Oksfordzie, MIT, Uniwersytetu w Cambridge oraz wiodących uczelni hiszpańskich.

O innowacjach, megatrendach, sztucznej inteligencji (AI) będą też mówić hiszpański fizyk specjalizujący się przetwarzaniu danych za pomocą komputerów kwantowych Ignacio Cirac, szefowa działu ds. sztucznej inteligencji Pilar Manchón (Google AI) oraz główna analityk ds. danych naukowych z ELLIS (European Laboratory for Learning and Intelligent Systems).

Wśród zagadnień poruszanych w Walencji znajdą się też działania na rzecz bardziej otwartej, inkluzyjnej edukacji oraz programy nauczania koncentrujące się na rozwoju umiejętności łączących przedsiębiorczość z innowacyjnością.

Santander Bank Polska SA, inicjator zaproszenia na spotkania w Walencji rektora SGH, jest partnerem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; w 2017 roku Santander Bank Polska SA, jeszcze jako BZ WBK, przystąpił do Klubu Partnerów SGH. Współpraca odbywa się w ramach programu wspierającego szkolnictwo wyższe „Santander Universidades”. Korzysta z niego ponad 50 uczelni w Polsce.

Przebieg V Międzynarodowych Spotkań Rektorów „Universia” można śledzić pod linkiem.

zdjęcie grupowe polskiej delegacji na spotkaniu rektorów w Walencji