CEMS MIM SGH

Na zdjęciu uczestnicy I semestru programu CEMS MIM SGH

Pierwszy semestr programu już za nami

W ramach programu CEMS Master’s in International Management studenci zakończyli swój I semestr zajęć uroczystą galą w SGH, która odbyła się 17 grudnia 2021 r. Ze względu na trwającą pandemię liczba uczestników została ograniczona do obecnej grupy studenckiej.

 

Zajęcia podczas całego semestru odbywały się w formie hybrydowej, co było spowodowane wprowadzeniem globalnych przedmiotów CEMS – Global Online Electives (GOE), w których mogli uczestniczyć wszyscy studenci programu. Oczywiście, nie byliby oni w stanie przyjechać na pojedyncze wykłady do SGH, więc uczestniczyli w nich zdalnie. Inne przedmioty CEMS były realizowane stacjonarnie lub w formie hybrydowej.

Ten semestr obfitował w wizyty gości CEMS MIM, którzy uczestniczyli w zajęciach zdalnie bądź fizycznie w SGH. Niezależnie od formy, udział praktyka z firmy w wykładach jest niesłychanie ważnym elementem programu i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Na zajęciach z Global Strategy, prowadzonych przez prof. Mirosława Jarosińskiego, gościliśmy: Sachę Neven i Marco Colacchia z Procter & Gamble, Monikę Masewicz z L’Oreal, Piotra Zielonkę z McKinsey & Company. Z kolei w zajęciach z Management of Competitiveness, koordynowanych przez prof. Marzennę Annę Weresę, udział wzięły Beata Iwanienko i Barbara Stępień z L’Oreal.  Natomiast podczas zajęć ze Strategic Analysis of European Markets, prowadzonych przez prof. Mirosława Jarosińskiego, projekty studenckie analizowali Wojciech Leśniewski z Santander, Danuta Wosik i Lisa Koczberski z Procter & Gamble.

Należy też wspomnieć o dwóch przedmiotach CEMS, współprowadzonych z firmami L’Oreal i Mastercard:

  • FinTech and Commerce Start-ups with Mastercard – prof. Mikołaj Pindelski; przedstawiciele firmy uczestniczący w zajęciach to: Kamila Kaliszyk, Sergiusz Sawin, Aleksander Naganowski, Piotr Mądry, Bartosz Sawicki, Jędrzej Iwaszkiewicz;
  • Developing a Winning Sales and Marketing Strategy with L’Oreal – prof. Piotr Płoszajski i dr Justyna Szumniak-Samolej; przedstawiciele firmy uczestniczący w zajęciach to: Łukasz Bobiński, Maja Olczak, Marta Szarzyńska, Anna Flis, Hanna Siuta, Joanna Golas.

Semestr był krótki, ale za to intensywny, tym bardziej więc cieszymy się ze wsparcia partnerów korporacyjnych CEMS MIM. Z niecierpliwością przygotowujemy się na powitanie nowej grupy studentów w semestrze letnim i przystępujemy do organizowania w SGH takich wydarzeń w ramach programu, jak: lokalna graduacja CEMS – 9 kwietnia; CEMS Regional Conference – V4 – 20–22 kwietnia; spotkanie Academic Committee – 9–10 maja; zakończenie zajęć UNFCCC – Role Play – 12–14 maja.

 


ANETA SZYDŁOWSKA, menedżer ds. relacji korporacyjnych CEMS, Centrum Współpracy Międzynarodowej SGH