I miejsce dla Magdaleny Sęktas i jej zespołu w ideathonie Econverse Cup 2023

dwie młode kobiety i mężczyzna prezentują na scenie swój projekt startupu

Magdalena Sęktas, studentka pierwszego roku studiów licencjackich, wraz ze swoim zespołem zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim, startupowym ideathonie Econverse Cup 2023. Finał wydarzenia miał miejsce 15 grudnia 2023 r. w Venture Café w kompleksie biurowym Varso w Warszawie.

Drużyna zaprezentowała startup Fungenius – zrównoważone rozwiązanie dla uprawy grzybów.

Zespół Magdy otrzymał:

  • nagrodę główną w wysokości 10 000 PLN
  • oraz nagrodę specjalną za pomysł „Najbliższy Komercjalizacji" w wysokości 5 000 PLN.

grupa osób pozuje do zdjęcia po wygranej; trzymaja w rekach olbrzymi czek z napisem 10 000 zł

To już kolejna edycja ideathonu Econverse, w której członkami zwycięskich zespołów są studenci SGH. W czerwcu pierwsze miejsce zajął projekt Math+U, którego przygotowaniem zajmował się Aleksander Łabuć (aktualnie student 3. roku studiów licencjackich SGH), wraz ze swoim zespołem.

Startup doceniło jury składające się z 12 menedżerów wysokiego szczebla i przedstawicieli funduszy VC, w tym m.in. prezesa BEST S.A. Krzysztofa Borusowskiego, członkini zarządów Axel Springer Polska, WPP holding i CANAL+ Beaty Mońki czy członka zarządu InPost Marcina Dakowskiego.

Econverse jest aktualnie największym w Polsce ideathonem, skierowanym do młodych osób chcących stawiać pierwsze kroki w świecie startupów. Uczestnicy z czterech polskich miast rywalizowali przez ostatnie dwa miesiące, aby zakwalifikować się ze swoimi projektami do wielkiego finału w Warszawie. W tej ideathonu udział wzięło 240 młodych osób, spośród niemal 600 zgłoszeń z całej Polski. O nagrodę główną walczyło 14 pięcioosobowych zespołów.