Zawodnicy AZS SGH drudzy w regatach żeglarskich o Puchar Prezydenta Warszawy 2024

żeglarze pozują do zdjęcia po zawodach

Zawodnicy AZS SGH zajęli drugie miejsce w regatach żeglarskich o Puchar Prezydenta Warszawy 2024.

Nasza załoga wystartowała w składzie: Kornel Dębiak, Mikołaj Kozdrowski, Ashat Tynybajew (Askhat Tynybaev) i w imponującym stylu zajęła drugie miejsce w regatach o Puchar Prezydenta Warszawy 2024 w kategorii omega standard.

Rywalizując z ośmioma załogami z całej Polski, reprezentacja sekcji żeglarskiej AZS SGH zdołała ukończyć zawody zaledwie dwa punkty za ostatecznymi zwycięzcami, pokazując swój wyjątkowy talent i pracę zespołową.

Regaty, które odbyły się w ciągu dwóch ekscytujących dni, pokazały, że zespół AZS SGH porusza się po trudnych wodach Wisły z precyzją i finezją. Niestety pierwszego dnia przez niedogodne warunki atmosferyczne odbyły się jedynie wyścigi pokazowe. Drugiego dnia przeprowadzono zaś aż 11 wyścigów, z których aż w pięciu zajęliśmy pierwsze miejsce.

Niestety, zmieniający się wiatr sprawiał, że płynięcie pod wartki prąd Wisły było dużym wyzwaniem. Wiatr znosił żaglówki na siebie, a także na boje. Nas też to spotkało i w czasie jednego takiego uderzenia urwał nam się kontrafał płetwy sterowej. Mimo to dopłynęliśmy w czołówce wyścigu i zdążyliśmy naprawić awarię w ostatniej chwili przed kolejnym startem. W pięknym stylu zajęliśmy 1. miejsce, wyprzedzając nawet sportowe omegi.

Nasze osiągnięcie jest świadectwem ciężkiej pracy, poświęcenia i niezachwianego zaangażowania zespołu żeglarskiego AZS SGH. Wymagało to wiele pracy w przygotowania i ciągłe ulepszanie żaglówki, za co szczególnie dziękujemy trenerowi Krzysztofowi Staniszewskiemu.