Wymarzony debiut na AMŚ

łyżwiarz

 

W dniach 22–25 lutego 2024 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Hamar (Norwegia). Z dumą informujemy, że nasz student Michał Kopacz zdobył na nich srebrny medal, zostając akademickim wicemistrzem świata.
Na początku lutego spłynęła do nas pierwsza bardzo dobra informacja – Michał znalazł się w wąskiej 12-osobowej kadrze na AMŚ. Już wtedy mówiliśmy o sukcesie, jednak sam zainteresowany skromnie twierdził, że „samo powołanie to jeszcze żaden wyczyn”.

My trzymaliśmy więc kciuki, czekając na udany występ na zawodach i zdecydowanie się nie zawiedliśmy. Nasz student startował cztery razy w rywalizacji indywidualnej. W biegu na dystansie 500 m zajął piąte miejsce, na dłuższych dystansach (1000 m i 1500 m) był dwukrotnie szósty, a w biegu masowym był 14. Wszystkie te wyniki należy uznać co najmniej za bardzo dobre, jednak nasz panczenista (i my sami) najlepiej będzie wspominać start drużynowy. Polacy wystąpili w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka i ulegli jedynie Norwegom, tym samym zostając akademickimi wicemistrzami świata. 

 

 

Michał tak podsumował swój start na tych zawodach: „Jestem bardzo zadowolony. Nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać, przyjeżdżając tu, nie miałem żadnych konkretnych oczekiwań. Bardzo się cieszę z zajętych miejsc na każdym dystansie, trochę lepiej mogło pójść w mass starcie, ale to już była końcówka zawodów, a sama konkurencja jest bardzo nieprzewidywalna. Była też super atmosfera, cieszę się, że mogłem konkurować z najlepszymi. Jestem też dumny z naszej reprezentacji. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony, bo przywieźliśmy ze sobą aż dziewięć medali!”.

Warto dodać, że był to debiut naszego zawodnika na takiej imprezie, więc bardzo dobre wyniki cieszą podwójnie i są dobrym prognostykiem na kolejne lata. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  


MAGDALENA BRYK, członek zarządu AZS SGH