V Gala Mistrzów Sportu AZS SGH

 Aleksandra Śmiech odebrała z rąk rektora SGH statuetkę dla najlepszej zawodniczki AZS SGH minionego sezonu.

Po czterech latach pandemicznej przerwy odbyła się piąta edycja Gali Mistrzów Sportu AZS SGH. Tradycyjnie już najlepsi sportowcy Wielkiej Różowej odebrali nagrody z rąk władz uczelni i Akademickiego Związku Sportowego, a to wszystko w blasku fleszy i aplauzu.

Gdy w listopadzie 2019 r. zamykaliśmy IV Galę AZS SGH, nikt nie spodziewał się, że na kolejną odsłonę tego wydarzenia przyjdzie czekać aż cztery lata. Z jednej strony, to wyostrzyło apetyty, z drugiej, jednak spowodowało, że zdecydowana większość członków AZS SGH nie pamiętała poprzednich edycji i tę markę trzeba było budować bez mała od nowa. Pamiętali ją bowiem najstarsi członkowie AZS SGH i trenerzy, którzy zadbali wszakże o to, by ich zawodnicy tłumnie zjawili się pod sceną w tym dniu.

Podczas gali w pierwszej kolejności uhonorowaliśmy naszych trenerów, którym w minionym roku wybił okrągły jubileusz stażu pracy. I tak, za 5-lecie pracy zawodowej pamiątkowe dyplomy odebrali Paweł Bojewski i Łukasz Wolski, za 15-lecie dr Marcin Stachowicz, za 20-lecie Dariusz Polkowski, a za 40-lecie Andrzej Listopad oraz Grzegorz Stelmach. Następnie wręczone zostały srebrne i złote odznaki AZS. Odznaki te przyznawane są przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego i aby je otrzymać, oprócz znaczących osiągnięć sportowych bądź organizacyjnych, wymagana jest również odpowiednio długa (minimum trzy lata) przynależność do AZS. Wśród studentów SGH znalazło się kilka osób, które spełniały te kryteria, a te z najcenniejszego kruszcu odebrały trzy panie: Magdalena Bryk, Magdalena Pawłowska oraz Aleksandra Śmiech.

Standardowo przyznaliśmy również nagrody dla osobowości oraz wyróżniającej się drużyny minionego roku. Tytuły te otrzymali Jan Sobczak oraz sekcja aerobiku sportowego (w obu przypadkach za zaangażowanie, liczną pomoc dla działań zarządu i udział w wielu akcjach promocyjnych naszego klubu). Nawiązując do czasów pandemii COVID-19 pamiątkowe medale otrzymali ci, którzy w barwach AZS SGH stawali na podium klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w poprzednich sezonach oraz Kacper Kopka, który w ubiegłym roku został Akademickim Mistrzem Świata w brydżu sportowym.

Drużyna roku

Na sali wszyscy jednak czekali na jeden moment – ogłoszenia drużyny roku oraz najlepszej dziesiątki sportowców indywidualnych minionego sezonu. Ogromny puchar drużyny roku trafił w ręce sekcji piłki nożnej mężczyzn, a tytuł najlepszego sportowca bezapelacyjnie trafił do medalistki Uniwersjady w rzucie młotem – Aleksandry Śmiech.
Oficjalną część gali zakończyły pamiątkowe zdjęcia, w tym również w stylu oscarowym wykonanym ze sceny przez prowadzącego Piotra Sypułę, a później rozpoczęła się część mniej oficjalna, która dla najbardziej wytrwałych zakończyła się już po świcie. Wszystkim przybyłym na V Galę Mistrzów Sportu AZS SGH dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję za rok.  


MAGDALENA BRYK, członek zarządu AZS SGH

Zestawienie 10 najlepszych sportowców AZS SGH w sezonie 2022/2023: 

  1. Aleksandra Śmiech (lekkoatletyka, rzut młotem)
  2. Marta Pawlikowska (kickboxing)
  3. Maksymilian Skica (wioślarstwo)
  4. Filippos Filippidis (kickboxing)
  5. Michał Jasak (trójbój siłowy)
  6. Weronika Woś (pływanie)
  7. Adam Wiśniewski (pływanie)
  8. Aleksandra Gradek (pływanie)
  9. Anna Odowska (lekkoatletyka, sprinty i biegi płotkarskie)
  10. Jan Rembowski (pływanie)